2 Yıllık Myo Mezunlarına Mimarlık Dikey Geçiş

2 Yıllık Myo Mezunlarına Mimarlık Dikey Geçiş

Yurt dışı üniversitelerinde mimarlık bölümü okumak artık hayal değil. 2 yıllık Myo mezunlarına mimarlık dikey geçiş imkanı Uluslararası Travnik üniversitesinde sizleri bekliyor. Birçok ülkeye kıyasla son derece ekonomik olanaklarla okuma olanağı yakalayabileceğiniz Bosna Üniversiteleri sizler için kaçırılmaz fırsatlar arasında yer alıyor. Son senelerde Ales, Ygs, Lys ya da Öss sınav derdi gibi sıkıntılar sizi geriyorsa artık çözüm basit. Yapacağınız tek şey Euro Star yurt dışı eğitim danışma birimleri aracılığı ile Bosna Üniversitelerinde bulunan bölümler ve Bosna’da yaşam koşulları ile ilgili bilgi edinmek olmalıdır. Yurt dışı imkanlarını değerlendirirken size yol gösterici olacak olan yurt dışı danışma birimi sıkıştığınız her an size yardımcı olacaktır.

2 yıllık Myo mezunlarına mimarlık dikey geçiş; Myo mezunu olup bazı dikey geçiş sınavları ile pek çok üniversitede eğitim hayatını devam ettirmek isteyenler bulunmaktadır. Dikey geçiş fırsatını size sınavsız kabul ile sunan Bosna Üniversiteleri arasından seçimde bulunarak eğitim hayatınıza direk üçüncü sınıftan devam edebilme imkanını yakalayabilirsiniz. Mimarlık bölümü de dikey geçiş yapılabilecek en önemli bölümler arasında yer almaktadır. İyi bir mimar olma şansını yakalamak varken bu şansı elinizin tersi ile tepmek istemezsiniz öyle değil mi? Dikey geçiş imkanını diğer ülkelere oranla uygun harç bedelleri ile size sunan Uluslar arası Travnik Üniversitesi farkını yaşamaya var mısınız?

2 yıllık Myo mezunlarına mimarlık dikey geçiş: Mimarlık bölümünde kendinizi dördüncü sınıftan sonra da yetiştirme düşüncesi içerisinde iseniz doktora ve yüksek lisans eğitim sürecine dahil olabilme fırsatını değerlendirebilirsiniz. Türkiye’de tanınabilirliği olan Avrupa’da birinci kalitede kabul edilen diplomayı alabilme hakkını üniversitemiz başarılı olduğunuz sürece size sunmaktan geri kalmayacaktır. Kredi yurtlar kurumu bursuna başvuruda bulunarak geri ödemeli olarak alabileceğiniz bu burs imkanından faydalanabilme fırsatından da faydalanabilirsiniz. Mezun olduktan sonra Avrupa’da çalışabilme ayrıcalığı için staj yaptığınız birimlere başvurabilir ya da sizi kabul edebilecek pek çok firmaya iş başvurusunda bulunarak çalışamaya başlayabilirsiniz.

Myo mezunlarına mimarlık dikey geçiş fırsatından yararlanın

Meslek yüksek okulunda almadığınız birtakım ders içerikleri ile karşı karşıya kalabileceksiniz. Bu durum içinde size kolaylık sağlanabilmektedir. Ders içeriği olarak almadığınız dersleri alabilme imkanı sunumu da sizlere sunabilmektedir. Sadece yarım dönem fark ile derslere devamlılık edinebileceğinizi bilerek mimarlık eğitiminizi meslek yüksek okulundaki eğitim sürecini tamamlayıcı bir şekilde gerçekleştirebilme olanağından faydalanabilirsiniz. İyi bir mimar olmak, tanınmış isim yapmış biri olmak ya da mimarlık bölümünde birincilik gibi unvanlarla mezun olabileceğiniz kaliteli imkanlarla okumak için hala bekliyor musunuz? Türkçe destekli eğitim içeriği ile Türkçe dilini bilenlerinde faydalanabileceği özel bir bölüm olan mimarlık başvurusu için daha fazla zaman kaybetmeyin.

Üniversitenin Konumu