bosna hersek

Bosna Hersek Üniversitesi Yabancı Dil Destekli Eğitim

Bosna Hersek Üniversitesi yabancı dil destekli eğitimle öğrencilerin dersten verim alma kapasitesinin artırılması amaçlanmaktadır.

Bosna Hersek Üniversitesi

Avrupa’da eğitim almak ve bunu oldukça düşük maliyet ve kaliteli hizmetlerle yapmak her öğrenci için son derece büyük bir avantajdır. İşte biz de size bu avantajı Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak sunduğumuzdan bir çok Türk öğrenci sayemizde Bosna Hersek üniversitelerinde hayallerine kavuşmuştur. Danışmanlığını yaptığımız Bosna Hersek Üniversitesi yabancı dil destekli eğitim imkanı ile ön plana çıkan ve bir çok öğrenciyi yönlendirebileceğimiz bir üniversitedir. Dil anlamında bu nedenle hiç bir Türk öğrenci zorluk çekmeyeceğinden aynı zamanda ülkede pek çok farklı diller ve kültürler tanıyarak kendisini her anlamda daha fazla gelişmiş hissedecektir diyebiliriz.

Bosna Hersek Üniversitesi’nden biraz bahsetmek gerekirse üniversitenin eğitim olanaklarının son derece gelişmiş olduğundan söz edebiliriz. Bu nedenle yurtdışından üniversite alan okul aynı zamanda geleceğe yönelik hedeflerinin arasında Araştırma Geliştirme Merkezi olmak istediğini de söylemektedir. Biz de Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak öğrencileri bu başarısıyla gittikçe yükselen okula yönlendirmekteyiz.

2004 senesinde kurulmasına rağmen ismen tanınır bir çok başarılı profesörü bulunan Bosna Hersek Üniversitesi yabancı dil destekli eğitim verdiği için derslerde hiç bir şekilde zorlanmadan öğrenebileceğiniz bir okuldur. Kampüs yaşamı olarak da son derece rahat edeceğiniz için, okul çevresinde bir çok yurt bulabilir ve dilerseniz eve de çıkabilirsiniz. Hayat standardı olarak Bosna Hersek’e baktığımızda zorlanmadan yaşamınızı iyi bir öğrencilik geçireren devam ettirebilirsiniz.

Bosna Hersek’in başkentinde yer alan Bosna Hersek Üniversitesi yabancı dil destekli eğitimin dışında İngilizce ve Boşnakça eğitim de verir. Okulun bu denli global olmaya çalışması onun ileriye dönük projeleri için oldukça olumlu bir özelliktir. Üstelik üniversitenin YÖK tarafından da geçerliliği olduğunu söyleyelim.

Yani Türkiye’den almış olduğunuz lise diploması ile Bosna Hersek Üniversitesi’ne başvurmanız mümkündür. Bosna Hersek Üniversitesi dil destekli eğitim anlamında bir çok öğrenciden olumlu dönüşler alabilirsiniz. Ayrıca üniversite hakkında diğer detaylarla ilgili bilgi almak, ya da geleceğinize dair Bosna Hersek’te bir üniversite okumayı düşünüyorsanız danışmanlarımız tüm çabasıyla sizin için elinden geleni yapacak ve iyi bir üniversite ile bölüm tercihi için yanınızda olacaktır.

Bosna ve yabancı Dil Destekli Eğitim Hakkında

Bosna ve Türkiye’nin eğitim sistemleri birçok yönden benzerdir. Her iki ülke de daha önce Yugoslavya’nın bir parçasıydı ve her ikisi de 1990’larda bir savaş yaşadı. Bu çatışma, kendi nüfusları için kapsamlı eğitim sorunlarına neden oldu. Buna ek olarak, BM Bosna Savaşı sırasında ve bittikten sonra eğitimi denetledi.

Bosna Savaşı sırasında hem Sırp hem de Bosna kuvvetleri ders kitapları dağıtarak ve öğretmen maaşlarını ödeyerek eğitimi destekledi. Bunun nedeni, çocukların eğitiminin savaş çabası için önemli olmasıydı. Ayrıca çocukları eğitmek, savaş zamanında sakin kalmalarına yardımcı oldu. Hem Sırp hem de Bosnalı güçler bu süre zarfında çocuklar için eğitim kampları da düzenledi. Sonuçta, eğitim desteği çatışmanın her iki tarafındaydı.

Savaştan sonra, BM güçleri on yıldan fazla bir süredir Bosna’daki eğitimi ders kitapları, öğretmen maaşları ve eğitim olanaklarıyla desteklemeye devam etti. Buna ek olarak, savaş sırasında kapatılan okulların yeniden açılmasına da destek verdiler. Ayrıca, yeni eğitimcileri daha iyi hazırlamak için öğretmen yetiştirme programlarının reformunu desteklediler. Ayrıca, eğitimcilere ve öğrencilere savaştan kaynaklanan travmatik olaylarla baş etmelerine yardımcı olmak için ruh sağlığı hizmetleri sağladılar. Tüm bu destek, Bosnalı nüfusun yıllarca süren silahlı çatışmadan kurtulmasına yardım etmede hayati önem taşıyordu.

Bosna’nın eğitim sistemi de birçok yönden Türkiye’ninkine benziyor: her iki ülke de eski Yugoslavya’nın bir parçasıydı, ancak daha sonra bağımsız devletler haline geldi. Bosna gibi Türkiye de 1990’larda eğitim sistemlerini alt üst eden bir iç savaş yaşadı. Bu savaştan sonra Türk liderler, öğretmenleri ve okulları destekleyerek eğitim sistemlerinde reform yapmaya çalıştılar. Ayrıca üniversite düzeyine kadar tüm vatandaşlar için ücretsiz halk eğitimini desteklediler. Bugün bu reformlar, iyi eğitimli vatandaşlar yetiştiren başarılı bir Türk eğitim sistemine yol açtı.

Hem Bosna hem de Türkiye, eğitim sistemlerini olumsuz etkileyen savaş sonrası zorlu dönemler yaşadı. Ancak, her iki ülke de sonunda BM Genel Sekreteri Kurt Waldheim gibi uluslararası liderlerin desteği sayesinde toparlandı. Bugün, her iki ülke de kendi ülkelerini yeniden inşa etmeye yardımcı olacak iyi donanımlı canlı eğitim sistemlerine sahiptir.

#bosnaherseküniversitesidildesteklieğitim

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!