Bosna Hersek Dil Destekli Eğitim

Dil Destekli Eğitim Üniversiteler

Bosna'da dil destekli eğitim veren üniversiteler giderek artmaktadır. Bu üniversitelere eğitim için gidenlerin sayısı da artmaktadır.

Bosna’da Dil Destekli Eğitim

Bosna’da Dil Destekli Eğitim Veren Üniversiteler Orta Avrupa da en modern kampüslere ve de en teknolojik fakültelere sahip olan üniversitelerdir. Bosna Hersek de eğitim teorik yerine aşırı pratik şeklinde olup yarıca da alıştırma ve geliştirmelere de son derece açıktır. Bosna Hersek de bulunan üniversitelerin hepsindeki temel amaç basit uygulamalı eğitim ile son derece titiz bir eğitim sistemi yaratarak uluslararası platformda önemli bir eğitim merkezi haline gelmektir. Bu ülkede bulunan üniversiteler hakkında aradığınız her özelliği Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ailesi olarak sizlere sunmaktan oldukça mutlu oluruz. Hatta bu platformda ülkemizdeki öğrencilere oldukça yardımcı olarak onların yurt dışı eğitim programlarını desteklemekteyiz.

Bosna Hersek sadece Türk öğrencilerin değil ayrıca dünya üzerinden bir çok farklı milletten öğrenciyi de kendi içinde barındırmakta olan bir eğitim ülkesidir. Bosna Hersek üniversitelerinde genel olarak eğitim Boşnakça dilinde verilir. Vize derdi olmadan gerekli olan eğitim denkliğini ayarladıktan sonra oldukça rahat bir şekilde eğitim göreceğiniz bu ülkede kaliteli bir hayat sizi bekliyor olacaktır. Bosna’da yabancı dil destekli eğitim Veren Üniversiteler kapsamında da baktığımızda;

  • Uluslararası Travnik Üniversitesi
  • Saraybosna Üniversitesi
  • Saraybosna Teknoloji Üniversitesi
  • Tuzla Üniversitesi
  • Zenica Üniversitesi
  • Mostar Üniversitesi karşımıza çıkmaktadır.

Gerek Türkiye de gerekse de Avrupa da son derece kaliteli bir kariyere adım atmak istiyor iseniz kesinlik ile uğramanız gereken ülke Bosna Hersektir. Burada Türk öğrenciler içinde verilen yabancı dil destekli dersler sayesinde öğrenciler Boşnakça dilini öğrenene kadar da derslerinden geri kalmamaktadırlar. Bu konuda da öğrencilerine büyük avantajlar yaratan bu eğitim ülkesi öğrencilik kapsamında da rahat bir yaşamı sizlere sunmaktadır. Türk öğrencilerin oldukça memnun kaldıkları Bosna Hersek üniversiteleri gerek eğitim sistemi konusunda gerekse de daha sonrası için sunduğu kariyer bakımından gelişmiş üniversiteler arasındadır. İlgili web sitemize girerek kariyerinizi üst sıralara tırmandırabilecek olan eğitim hayatınıza bizim aracılığımız ile adım atmış olabilirsiniz. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak sizlere Bosna’da yabancı dil destekli eğitim Veren Üniversiteler kapsamında her türlü yardımı ve de bilgiyi sizlere sunabiliriz.

Bosna Hersek ve Yabancı Dil Destekli Eğitim

Eğitim temel bir insan ihtiyacıdır ve her ulus vatandaşlarına eğitim sağlamayı amaçlar. Bosna-Hersek’te (BH), eğitim ağırlıklı olarak devlet tarafından finanse edilmektedir ve ücretsizdir. Ancak, ülkenin yabancı dil destekli bölgelerinde eğitim özel olarak finanse edilmektedir. Her iki ülkede de ordu tarafından yönetilen ve ulusal veya devlet denetimine tabi olmayan okullar var. Bu okullardaki eğitim, kendisini destekleyen ülkenin ideolojilerini desteklemek için kullanılır.

Hem Bosna-Hersek hem de Türkiye, tarihsel olarak eğitimi milliyetçi idealleri desteklemek için bir araç olarak kullanmıştır. 1990’larda Bosna-Hersek’teki savaş sırasında her iki taraf da propaganda ile okul çocuklarını hedef aldı. Hem Bosna hükümeti hem de Müslüman Bosnalı güçler, milliyetçi eğitim programları yürüterek öğrencileri çekmeye çalıştı. Bu şekilde eğitim kurumları milliyetçi idealleri teşvik eden bir platform haline geldi. Benzer kampanyalar modern Türkiye’de çeşitli derecelerde başarıyla yürütülmüştür.

UNESCO’nun 2017 raporuna göre, Türkiye’de 200’ün üzerinde üniversite ve bu üniversitelerde 150 binin üzerinde öğrenci bulunmaktadır. Türk hükümeti, sübvansiyonlar ve askeri okullar aracılığıyla eğitime büyük yatırımlar yapıyor. Bu, Türk okullarını dünyanın en pahalı okullarından biri yapıyor. Ancak bu, pek çok Türk’ün yurt dışında üniversite eğitimi almasını engellemiyor. Bunun nedeni, Türk üniversite eğitiminin diğer ülkelere kıyasla ne kadar pahalı olmasıdır. Ayrıca Türk milliyetçiliği o kadar güçlü ki, öğrenciler devlet tarafından yönetilen üniversiteler yerine ordu tarafından yönetilen üniversitelere gidiyor. Bu nedenle, tüm Türk öğrencilerin yüzde 14’ü yurt içinde yüzde 26 yerine yurtdışında üniversiteye gidiyor – dünyadaki en yüksek oranlardan biri.

Bosna milliyetçiliği Türk propagandasından etkilenmiş ve eğitim materyalleri. Her iki ülke de Osmanlı mirasına sahiptir; bu nedenle, Yunanistan’ın Kıbrıs Rum Kesimi üzerindeki denetimine karşı benzer protestolar Bosnalı milliyetçiler arasında da benzer tepkiler uyandırıyor. Bosna hükümeti tarafından yönetilen okullardaki en popüler ders, dogmatik liderleri överek ve savaş olaylarını yücelterek Bosna milliyetçiliğini destekleyen tarihtir. Bu olayların çoğu, Türkiye’nin Yunanistan ile olan geçmiş savaşlarına ilişkin propagandalarından ilham alıyor; bu olaylar daha sonra ders kitaplarında Bosnalı öğrenciler arasında milliyetçi idealleri desteklemek için kullanılır.

Eğitim sistemleri, herhangi bir ülkenin vatandaşları arasında, o kurumun çıkarlarına fayda sağladığı sürece vatanseverliği teşvik eder. Ne yazık ki hem Bosna-Hersek hem de Türkiye, öğrencileri arasında milliyetçi idealleri teşvik etmek için onlarca yıldır eğitim kurumlarını kullandı. Bu, öğrencilerin yetersiz eğitimli olmalarına ve çatışmanın her iki tarafında da manipülasyona açık olmalarına yol açmıştır. Umarım, gelecekteki çatışmalar, eğitim sistemleri aracılığıyla yayılan milliyetçi idealler yoluyla daha az kolay desteklenecektir.

#bosnadayabancıdildesteklieğitimverenüniversiteler

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!