Bosna Hersek Üniversiteleri Tıp Eğitimi

Bosna Hersek Üniversiteleri Tıp Eğitimi

Bosna Hersek üniversitelerinde okumanın ayrıcalıklı imkanlarına siz de varmak ister misiniz?

Bir çok öğrencinin son derece memnun bir şekilde memnun olduğu ve kariyer basamaklarını hızla tırmandığı Bosna Hersek üniversitelerinde kaliteli eğitim standardına sahip olmak için sadece Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı hizmetimize gelmeniz yeterli. Geleceğin mühendisleri, doktorları ve mimarları olmak için Bosna Hersek Üniversitesi en doğru seçim olacaktır diyebiliriz. Bosna Hersek üniversiteleri tıp eğitimi anlamında sizi bilgilendireceğimiz yazımızda hangi üniversitede bu eğitimi alabileceğinizi ve nasıl koşullara sahip olmanız gerektiğini öğreneceksiniz. Ayrıca Bosna Hersek’te yer alan eğitimin imkanlarını ve yaşam koşullarını da sizin için detaylı olarak anlatacağız.

Öncelikle Bosna Hersek’te saygın br tıp eğitimi almak için sizi yönlendireceğimiz üniversitenin Saraybosna Devlet Üniversitesi  olduğunu söyleyelim. Köklü üniversiteler kategorisine sokabileceğimiz bu okul temelleri 1949 yılına dayanan bir üniversitedir. Bu nedenle bir çok avrupa sistemini tanıyan ve denkliği olan üniversitede okumak için hazırlık eğitimine tabi tutulursunuz. Bosna Hersek üniversiteleri tıp eğitimi anlamında öne çıkan Saraybosna Üniversitesi’nin hazırlık eğitiminin ise Boşnakça olduğunu söyleyelim. Ayrıca üniversitenin öğrenci sayısı olaran 40 bin nüfuslu olması sosyal imkanlar anlamında geniş olduğunu göstermekte ve sizin farklı kültürler ile daha fazla kayanaşabileceğiniz anlamına gelmektedir. Bunun dışından Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak anlatabileceğimiz diğer üniversite ise Tuzla Üniversitesi’dir.

Bosna Hersek sınırları içerisinde yer alan Tuzla Üniversitesi’nde de bir senelik boşnakça hazırlık eğitimi dili haricinde bu hazırlık eğitiminin de ücretinin 2500 Euro olduğunu söyleyelim. Saraybosna Üniversitesi’ne göre daha yeni oluşumlu olan Tuzla Üniversitesi’de bir çok Türk öğrenciyi bünyesinde barındırır. Bosna Hersek üniversiteleri tıp eğitimi anlamında yukarıda saydığımız gibidir ve Tuzla Üniversitesi’nin normal lisans ücreti ise 2000 Eurodur. Kaliteli bir tıp eğitimi almak ve saygın hocalardan ders görmek istiyorsanız, üstelik farklı kültürler ile bir arada olabileceğiniz bir üniversite ortamı hayal ediyorsanız Bosna Hersek doğru seçimdir. Danışmanlarımız ile görüşerek aklınızdaki tüm soru işaretlerinden kurtulmanızı sağlayacağız. Bunun için size sağladığımız koşullara bakabilirsiniz.

Saraybosna Üniversitesi Boşnakça Lisans Bölümleri

Saraybosna Üniversitesi Tıp Fakültesi 3000 Euro