Bosna Hersek Üniversiteleri Eğitim Dili

Bosna Hersek Üniversiteleri Eğitim Dili

Bosna Hersek Üniversiteleri'nde eğitim dili, İngilizce ve Boşnakça olarak değişebilmektedir. Öğrencilerimiz dil yeterliği için hazırlık sınıfında, bir..

Bosna Hersek Üniversiteleri Eğitim Dili

Yurtdışında özellikle de Bosna Hersek’te eğitim alacaksanız ilk olarak sorulması gereken şey Bosna Hersek üniversiteleri eğitim dili nedir olmalıdır. Çünkü bir okulda okurken eğitim alacağınız dil çok önemlidir. Öncelikle eğitim alacağınız dil seçeneği 3’tür. Ama her bir okulda bu seçenekler bir arada bulunmaz. Çoğu okul İngilizce ve Boşnakça olarak hizmet vermektedir. Eğer ki Uluslar arası Uluslararası Travnik Üniversitesi’ni tercih ederseniz o zaman eğitim dili Türkçe olarak karşınıza çıkıyor. Diğer üniversitelerde dil için hazırlık sınıfları bulunuyor. Merak etmeyin, bu okullarda dil öğrenmek hiç de zor olmayacak çünkü alanının en iyi akademisyenleri bu konuda sizlere eğitim verecektir.

Eğitim kalitesi bakımından bu okulları incelediğiniz zaman ülkemizdeki pek çok okuldan çok daha iyi olduklarını anlayabiliyorsunuz. Bir kere pratiğe dayalı bir eğitim verilmesi ve öğrencilerin en başından sektörün içerisinde tutulması sizlerin geleceği açısından çok önemlidir. Bir bakıma da istediğiniz bölüme sınavsız bir şekilde girebiliyor olmanız hayallerinizi yaşayabilmeniz için sizlere yardımcı olmaktadır. Her zaman bu üniversitelerde eğitim alarak dilediğiniz dalı seçebilir Bosna Hersek üniversiteleri eğitim dili ile de bir dili daha ana diliniz gibi kullanabilirsiniz. Bu da ilerideki meslek hayatınızda sizlere yardımcı olacak. Eğer ki kayıt aşamalarında yanınızda bir dosta ihtiyaç duyuyorsanız 20 yıllık tecrübemiz ile Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak sizlere her zaman yardımcı olmak istiyoruz.

Hiç bilmediğiniz bir ülkede hiç bilmediğiniz bir okula kayıt olmak biraz sıkıntılı olabilir. Yani bu sizleri zorlayabilir ve sıkabilir. Bu nedenle de bu aşamada bilen birinden yardım almak hatta tüm işleri ona bırakmak sizler için çok daha rahatlatıcı olacaktır. Bu nedenle de Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak birlikte çalışmak sizleri de rahatlatacaktır. Doğa ile tarihin bir araya gelmiş olduğu Bosna Hersek’te yaşam şartları kolaydır. Bu da bütçenizi çok sarsmayacak anlamına gelmektedir. Her zaman buradaki üniversitelere kayıt yaptırabilir, geleceğinizi çok güzel bir şekilde planlayabilirsiniz. Bosna Hersek üniversiteleri eğitim dili de kolay bir şekilde eğitim alabilmeniz için sizlere seçenekler sunacaktır.

#bosnaherseküniversitelerieğitimeğitim

Bosna Hersek ve Eğitimin Dili

Bosna-Hersek, güneydoğu Avrupa’da bir ülkedir. Eskiden Yugoslavya’nın bir parçasıydı ve üç etnik gruba ev sahipliği yapıyor: Boşnaklar, Hırvatlar ve Sırplar. Bosna-Hersek 1992’de Yugoslavya’dan bağımsızlığını ilan etti, ancak ardından gelen savaş ülkeyi uzun yıllar kısmi bir yeniden yapılanma durumunda tuttu. Savaş, 1995 yılında savaşın önde gelen tarafları arasında bir barış anlaşmasıyla sona erdi ve Bosna-Hersek bağımsız bir ulus oldu. Ülke, onu ziyaret etmeye değer bir yer haline getiren birçok doğal ve kültürel cazibe merkezine sahiptir. Bosna Hersek’i bu kadar ilginç yapan şeylerden biri de dilidir, Boşnakça.

Bosna Hersek’te 6 yaşından 16 yaşına kadar eğitim zorunludur. Öğrenciler ortaokula başlamadan önce on yıllık ilkokulu tamamlamalıdır. İlkokulu tamamladıktan sonra, öğrenciler ortaokula geçmeden önce bir sınavı geçmek zorundadırlar. Öğretmen olmak için bir üniversite diploması gereklidir, ancak tüm eğitim profesyonelleri üniversiteye girmeden önce orta öğretimlerini tamamlamalıdır. Ayrıca, tüm öğretmenlerin kendi alanlarında bir üniversite diplomasına sahip olmaları gerekir.

Boşnakça, Yunanca veya Latince’den gelmemiş, yaşayan iki Avrupa dilinden biridir; diğeri İzlandaca. Ancak Boşnakça, standart Hırvatça, Sırpça veya Karadağca ile karşılıklı olarak anlaşılır değildir; bunların hepsi aynı Boşnakça dilinin varyantlarıdır. Ayrıca Boşnakça iki farklı biçimde bulunur: bosanski (“Bosnalı”) ve bosanski (“Bosna’dan/Bosna’dan”). İkinci biçim bazen Bosna’dan birine veya Bosna’dan biri tarafından üretilen bir şeye atıfta bulunmak için bir sıfat olarak kullanılır. Örneğin, ‘bosanski yemeği’, ‘Bosnalılar tarafından yapılan bir yemek’ olabilir.

Öğrencilerin ilkokulda öğrendikleri ilk şey alfabe ve ana dilleridir. Öğrenciler ayrıca okullarının ilk yıllarında matematik, doğa bilimleri, sosyal bilgiler, sanat ve müzik öğrenirler. Öğrenciler, eğitimlerinin ilk yılını tamamladıktan sonra, eğitim planlarının bir sonraki düzeyine hak kazanmak için bir sınavı geçerler. Bu sınavı geçtikten sonra, ikinci yıllarında uzmanlaşacakları bir konu seçebilirler – genellikle doğa bilimleri veya sosyal bilgiler. Her iki sınavı da ikinci düzeyde geçtilerse, üçüncü yıllarında uzmanlaşmak için iki ders seçebilirler – genellikle sanat veya matematik. Bu noktada öğrenciler üniversite hayatına hazırdır ve mezun olduktan sonra hangi alanda devam etmek istediklerine karar verebilirler.

Bosanya altı kurucu kuruluştan oluşan eski bir Yugoslav cumhuriyetidir: Kanton Federasyonu (Federacija Jugoslavija), Hırvat Cumhuriyeti (Krajina), Doğu Kanton Federasyonu (Federacija Središnje Kantonije), Leskovac Cumhuriyeti (Leskovac) ve Zenica Cumhuriyeti (Zenica). Her varlığın kendi parlamentosu, başkanı ve bayrağı vardır; ancak bu kuruluşlar eğitim düzenlemeleri açısından birbirlerinden kısmen özerk kalırlar. Hırvat Cumhuriyeti’nde yaşayan 14 ila 16 yaş arası öğrenciler için matematik dersleri dışında, tüm okullar her bir varlık için aynı müfredatı takip eder, çünkü bu varlıkta Boşnakça yerine Hırvatça kullanılır. Ayrıca ülkenin bazı bölgelerinde okullar arasında yol olmadığı için öğrencilerin okullar arasında arabaya ihtiyaç duymadan seyahat edebilmeleri için tüm liselerde minibüs bulunmaktadır.

Bosna eğitim sistemi öğrencileri hem akademik hem de profesyonel hayata hazırlamaktadır. onlara ortaokulda İngilizce dilbilgisi ve matematik gibi temel konuların yanı sıra üniversite dersleri aracılığıyla psikoloji ve hukuk gibi konuları öğreterek. Bosna kültüründe var olan zengin folklor, öğrencileri lise yıllarında sanat çevrelerine ve spor kulüplerine katılmaya teşvik ediyor. Tavsiyelere gelince – çok çalışın! – yeni evinin tadını çıkar!

Üniversitenin Konumu

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!