Uluslararası Bosna Hersek Üniversitesi Ücretleri

Yurtdışı eğitimini Bosna Hersek’de yaşamak isteyenler için, Uluslararası Bosna Hersek üniversitesi ücretleri önem taşımaktadır. Bosna Hersek, ekonomisi, sosyal yaşamı ve eğitimindeki kaliteyle, öğrencilerin ilgisini çekmeyi başarmış ve eğitim alanında, geniş bir yelpaze yaratmayı başarmıştır. Her öğrencinin, yaşaması gereken ender deneyimlerden biri olacağını da eklemeliyiz. Sosyal yaşamı, eğitimdeki kalitesi ve öğrenim ücretlerindeki uygunluk ile tercih edilmektedir. Bosna Hersek’de bulunan devlet üniversiteleri, 1000 ile 3200 Euro arasında, eğitim ücreti almaktadır. Ek olarak 1 yıl süresince Boşnakça eğitim verildiğini de belirtelim. Türkçe destekli eğitim veren tek kurum olan Uluslararası Travnik Üniversitesi, öğrenim ücretindeki uygunlukla da tercih konusu olabilmektedir.

Uluslararası bosna hersek üniversitesi ücretleri, Devlet üniversitelerinde, 1000 ile 3200 Euro arasında olduğunu ve Türkçe dilinde eğitim veren, Uluslararası Travnik Üniversitesinin yıllık öğrenim ücretlerinin ise; Hukuk 2000 Euro, inşaat 2500 Euro, elektrik 2500 Euro, makine 2500 Euro ve mimarlık 2500 Euro olduğunu söyleyebiliriz. Bosna Hersek’de öğrenci olmak, ayrıcalık ve bir o kadar ekonomik bir eğitim sürecidir. Öğrenim ve Bosna’da ki eğitim sistemimiz hakkında bilgi almak için, Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığımız, sizlere her türlü desteği verecektir. Bosna Hersek Devlet Üniversitelerinde, 1 yıl hazırlık eğitimi verilmektedir. Bu durum, hem sosyal yaşamın gelişimine, hem de Boşnakça dilindeki özelliklere sahip olmanızı sağlayacaktır.

Bosna Hersek’de üniversite öğrencisi olmak, eğitimdeki kalite kadar ekonomik ölçüleri de beraberinde getirecektir. Birçok evin müstakil olması ve ucuz fiyatlarla barınma imkanı sağlanması oldukça önemlidir. Değerli öğrencilerimizin, Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığımıza yönelttiği sorular sonucunda, yoğun bir heyecan ve istek görülmektedir. Türkiye ve Avrupa’da, devlet ve vakıf üniversitelerinin uçuk fiyatlarla eğitim vermesi, birçok öğrenciyi rahatsız etmektedir. Hem kaliteli bir eğitim, hem yurtdışı deneyimi, hem de oldukça önemli olan ekonomik ucuzluk, tercihler konusunda önem taşıyan faktörlerdir. Bosna Hersek’de kaliteli bir eğitim, ekonomik bir seçim olacaktır. Uluslararası bosna hersek üniversitesi ücretleri, devlet üniversitesinde 1000 ile 3200 Euro arasında bulunurken, Uluslararası Travnik üniversitesinde ise, 1000 ile 2500 Euro arasında bulunmaktadır.