bosna hersek

Bosna Hersek Üniversitesi Okuma Şartları

Bosna Hersek Üniversitesi okuma şartları olarak, en önemli şart, kesinlikle lise eğitiminin tamamlanmış olmasıdır. Lise diplomanızı alarak eğitiminize..

Bosna Hersek Üniversitesi Okuma Şartları

Bosna Hersek, Balkanlarda bulunan ve coğrafi bakımdan ülkemizden çok da uzak olmayan bir ülkedir. Bu ülke, yurt dışı eğitim konusunda da son yıllarda kendini geliştirmiş ülkelerden bir tanesidir.

Bosna Hersek Üniversitesi okuma şartları ise çok zor olmamakla birlikte yine de hakkında birtakım araştırmalar yapmak gerekmektedir. Bu araştırma aşaması külfetli ve yorucu olduğu için, bu kısmı Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı olarak sizler için biz üstleniyoruz. Yurtdışı eğitime yönelik bilmeniz gereken ne varsa, temin etmeniz gereken evraklar nerede ya da maddi olarak ne gibi bir ödemeyi nereye yapmanız gerekiyor ise, eğitim danışmanlığımızın öncülüğünde hepsini kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Bosna Hersek Üniversitesi kayıt şartları oldukça kolayca gerçekleştirilebilmektedir. Tıp, fizyoloji, diş hekimliği, mühendislik, veterinerlik gibi pek çok bölümden arzu ettiğinizi seçip, dilediğiniz gibi okuyabilirsiniz. Bosna Hersek Üniversitesi okuma şartları konusunda danışmanlığımızdan bilgi almak için büromuza gelebilir ya da telefon aracılığıyla bizimle irtibat kurabilirsiniz.

Bosna’da yer alan okullar arasında en çok tercih edilenlerden biri olan Bosna Hersek Üniversitesi’nde yıllık eğitim ücretini ödedikten sonra sağlam bir eğitim alabilirsiniz. Boşnakça olarak verilen eğitim, bazı bölümlerde İngilizce ile birlikte de yürütülebilmektedir. Genel olarak bölümler için hazırlık sınıfı eğitimi de bulunmaktadır. Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığımızda merak ettiğiniz tüm soruların yanıtlarını bulmanız mümkündür.

Avrupa’da iş imkanı kazanmak ya da lisans üstü eğitim almaya devam etmek için ilk adım olan Bosna Hersek Üniversitesi okuma şartları çok detaylı değildir. Lise mezunu olmanız genel olarak yeterli olmaktadır. Lise mezuniyet belgeniz ile üniversiteye sınav gerginliği ve stresi yaşamadan kayıt olabilirsiniz. Yurt dışında eğitim almak isterseniz, Bosna Hersek sizin için çok uygun bir alternatif olabilir.

Diğer ülkelere göre finansal anlamda da çok daha uygun olan devlet üniversitelerinden biri olan Bosna Hersek Üniversitesi, sunduğu eğitim bakımından da oldukça başarılı olarak kabul edilmekte, Avrupa ve ülkemizdeki ülkeler için denkliği de bulunmaktadır. Danışmanlığımız boyunca arzu ettiğiniz her durumda ve koşulda, ihtiyacınız olan her zaman yanınızda olacaktır.

Bosna Hersek ve Eğitimin Kaşifi

Bosna-Hersek (BH), güneydoğu Avrupa’da Balkan Yarımadası’nda yer alan bir ülkedir. Toplam 29.000 mil karelik bir arazi alanına ve toplam 4.6 milyon nüfusa sahiptir. Bosna ve Sırp Cumhuriyetleri olmak üzere iki eşit kurucu devletten oluşmasına rağmen, BH sadece 22.914 mil karelik birleşik bir alana sahip. Kuzeyde Hırvatistan, kuzeydoğuda Macaristan, doğuda Romanya, güneyde Sırbistan ve batıda Makedonya ile komşudur. Akdeniz, ülkenin batı kıyısında BH ile sınır komşusudur.

Bosna-Hersek Ekim 1992’de bağımsız bir devlet olduğunda, siyasi huzursuzluk başladı. Başlangıçta ülke iki özerk eyaletten oluşuyordu: Müslüman çoğunluklu Bosna ve Katolik çoğunluklu Hersek. Her eyaletin kendi hükümeti, silahlı kuvvetleri, yasama organı ve mahkemeleri vardı. Çatışmalar Ocak 1996’da bir barış anlaşmasına varılıncaya kadar üç yıl sürdü. 2002’de NATO bombalamaları üç yıllık savaşı fiilen sona erdirdi ve Hırvatlar ve Boşnaklar arasında Bosna toprakları üzerindeki anlaşmazlığa son verdi. Ardından, Bosna-Hersek, önemli siyasi reformlara olanak tanıyan bir istikrar ve refah dönemine girdi.

Bugün, Bosna’nın siyasi manzarası yavaş ama istikrarlı bir şekilde gelişiyor. Uzun yıllar süren demokratik reformlardan sonra, çok partililik 2003 yılında Bosna’da bir gerçeklik haline geldi. Bugün, Bosna’da altı ana siyasi parti var – 2016 seçimlerinde parlamentoda 12 sandalye kazanan bir Müslüman Bosnalı parti de dahil. Ülkenin siyasi liderleri, Bosnalıların siyasi partilere katılmalarını ve aday olmalarını kolaylaştıracak tartışmalı reformlar üzerinde de anlaşmaya vardılar. Siyasi istikrarı desteklemek için, her bir partinin 2020 yılına kadar parlamentoda en az %10’luk temsile sahip olması gerekiyor.

Bosna’nın ekonomisi geliştikçe halkı daha müreffeh hale geliyor. 2016’da Bosna %5 ile Avrupa’daki en yüksek GSYİH büyüme oranlarından birine sahipti. Ekonomik refahın yanı sıra, bu oran büyük ölçüde Bosna’nın madencilik sektöründeki artan yabancı yatırımdan kaynaklanmaktadır. Aslında Çin, sınırları içinde faaliyet gösteren birkaç madencilik şirketi ile Bosna’daki en büyük madencilik üreticilerinden biridir. Ülkeye daha fazla yatırım geldikçe, halkı için daha büyük istihdam fırsatları da oluyor.

Kargaşalı bir geçmişe ve gelecek vaat eden bir geleceğe sahip, denize kıyısı olmayan bir ülke olan Bosna-Hersek, modernite ve refaha doğru ilerlerken yakından takip etmeye değer. Bugün, altı büyük siyasi partiye ev sahipliği yapıyor – yakında daha fazla reform çalışması yapılacak – ve ekonomik olarak gelişen bir nüfus. Uygun hükümet desteği ve uygun ekonomik koşullarla, Bosna yakında Avrupa’nın en istikrarlı ülkelerinden biri haline gelebilir.

#bosnaherseküniversitesiokumaşartları

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!