bosna hersek

Bosna Hersek Üniversitesi Mimarlık

Mimarlık eğitimi almak için ülkemizde sınırlı olmadığınızı belirtelim. Sınava hazırlanmak yerine, bir Avrupa Üniversitesinde mimarlık fakültesinde..

Bosna Hersek Üniversitesi Mimarlık

Bosna Hersek Üniversitesi Mimarlık kapsamında Uluslararası Travnik Üniversitesinde eğitim görmek gibi bir hayaliniz mi var öyle ise hemen bize gelin ve sizlere bu konu hakkında gerekli açıklamaları sunalım. Bosna Hersek‘de eğitim faaliyetini sürdüren Uluslararası Travnik Üniversitesi son yıllarda bir hayli popüler bir üniversite haline bürünmüştür. Oldukça kaliteli bir eğitim sunabilmesi ve oldukça uygun yıllık harç ücretleri sayesinde tercih edilme konusunda tüm dünyadaki üniversite öğrencilerinin tercih listelerinde ilk sıraya yerleşmiştir. Özellik ile de mimarlık bölümü Avrupa standartlarında bir akademik kadroya sahiptir. Bu sayede Uluslararası Travnik Üniversitesinde Avrupa’nın her yerinde geçerli sayılacak olan bir diplomanızın olma fırsatı vardır.

Ülkemizdeki üniversite öğrencilerinin yurt dışında eğitim hayatına devam etmek gibi oldukça sık rastlanılan bir hayali vardır. Bu konuda da sizleri bu hayaliniz ile kavuşturma amacı ile Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ailesi olarak her türlü yardım duyacağınız durumda yanınızda olacağız. Uluslararası Travnik Üniversitesi mimarlık fakültesinde Türkçe dil desteği ile bir eğitim sunabilmektedir. Bu sayede de Türk öğrencilerin bu üniversitede okuması sayesinde ilk seneki hazırlık dönemlerine katılmasına gerek yoktur. Böylece bir senelik bir dönem kaybını yaşamadan Bosna Hersek Üniversitesi Mimarlık bölümüne giriş yapabilirsiniz. Avrupa derecesinde bir denklik siteminin de üniversite içinde olması bu üniversitenin tercih edilebilir bir seviyede olmasının başlıca sebeplerinden birisidir.

Uluslararası Travnik Üniversitesinin mimarlık bölümünün eğitim maliyetinin de gayet uygun olması Türk öğrenciler için oldukça avantajlı bir durum içine girmektedir. Ülkemizdeki öğrenciler kardeş ülke Bosna Hersek’e giderek buradaki kaliteli eğitim sistemi içine dahil olmak istemektedirler. Eğer bu konu hakkında aklınıza takılan bir durum var ise bu durumda tam da devreye biz Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ailesi olarak giriyoruz. Ayrıca öğrenci bu üniversiteden alacağı diploma ile tüm dünya üzerinde geçerli sayılan bir imkana da sahip olacaktır. Bu sayede tüm Avrupa da önemli bir iş imkanlarına sahip olabilirsiniz. Bu yüzden Bosna Hersek Üniversitesi Mimarlık bölümü sizlere en kaliteli hizmeti sunabilmektir.

#bosnaherseküniversitesimimarlık

 

Bosna Hersek ile Üniversiteler

Bosna-Hersek, Avrupa’nın Balkanlar bölgesinde yer alan bir ülkedir. Boşnaklar ve Hırvatlar olmak üzere iki kurucu halktan oluşur. İki halk, 1941’de Yugoslav Savaşları patlak vermeden önce 20 yıldan fazla bir süre görece barış içinde yaşadılar. Üç yıl süren savaşın ardından Almanya ve Avusturya, Bosna-Hersek’i işgal etti ve bu, sonuçta II. Dünya Savaşı’na ve Holokost’a yol açtı. Almanya’nın yenilgisinden sonra, Birleşmiş Milletler Bosna-Hersek’i iki bağımsız devlete böldü: Müslüman çoğunluklu Bosna ve Katolik çoğunluklu Hersek. 11 yıl sonra Bosna-Hersek Yugoslavya’dan bağımsızlığını ilan etti. İki devlet o zamandan beri farklılıklarının üstesinden gelmek ve tek bir bayrak altında birleşmek için çalıştı.

Bosna-Hersek’teki üniversiteler Yugoslavya’nın dağılmasından doğdu ve uluslararası etkileri bünyesine kattı. Saraybosna’daki ana üniversite İngilizce dereceler sunarken, ikinci en büyük üniversite bilim ve teknolojiye odaklanma eğilimindedir. Avrupa Birliği’nin sağladığı fonlar sayesinde her yıl boyutları büyüyen bu üniversitelere Bosna-Hersek’in her yerinden öğrenciler katılıyor. Bu üniversiteler, mümkün olduğu kadar çok insana erişimlerini genişletmek için Boşnakça ve İngilizce olarak kurslar sunmaktadır. Tüm kurslar çevrimiçi olarak mevcuttur veya akşamları veya hafta sonları kampüste alınabilir. Her vatandaşın diplomasını tamamladıktan sonra topluma tam olarak katılabilmeleri için en azından bu dillerin her ikisinde de nasıl okuyup yazacağını bilmesi gerekir.

Saraybosna’daki devlet üniversitesi, derece verme yetkisine sahip tek üniversitedir. Dünya 36 Yugoslavya’dan önce 100’den fazla üniversite vardı, ancak bugün sadece altı tanesi yasal olarak yasal olarak tanınmaktadır. Öğrenciler, standart bir başvuru süreci ile bu altı üniversiteye doğrudan başvurmalıdır. Altı üniversitenin tümü hem akademisyenler hem de spor programları için mükemmel bir üne sahiptir. Altı üniversitenin tamamındaki spor takımlarının büyük bir kısmı, dengeli oyun stilleri nedeniyle çok sayıda öğrenciyi çeken erkek voleybol veya basketbol takımlarıdır. Spor takımları okul ruhunu geliştirmede başarılı olsa da, bazı öğrenciler onları sadece erkek sporculara karşı şoven olmakla eleştirdiler. Tüm öğrencilerin kampüste temsil edildiğini hissetmelerini sağlamak için, her üniversitede erkek takımlarıyla aynı güce, finansmana ve prestije sahip ayrı kadın takımları olmalıdır.

Bosna ve Hersek adını iki büyük nehri olan Bosna ve Hersek’ten alır. Drina. Her iki nehir de Bosna-Hersek’ten akmadan önce komşu ülke Sırbistan’dan geliyor. Bu topografik ilişki nedeniyle, çoğu kişi Bosna-Hersek’in Sırbistan’ın bir parçası olduğuna inanıyor. Bu yanlış anlama, bazılarının Bosna-Hersek’te iki büyük dini grup olduğuna inanmalarına yol açtı: Bosnalı Müslümanlar ve Bosnalı Katolikler. Ancak bu yanlıştır – Bosna ve Hersek’te uygulanan üç büyük din vardır: Boşnak (Müslüman), Sırp (Hırvat) ve Hırvat (Katolik). Ayrıca Rum Ortodoks, Makedon Ortodoks, Reformcu Protestanlar, Yahudiler, ateistler, agnostikler, Budistler, Hindular, Şintoistler, Taoistler, Slav Yerli İnançlarının üyeleri ve Neopaganlardan oluşan küçük nüfuslar da vardır. Üç büyük dinin tümü – İslam, Katoliklik, Ortodoksluk – Bosna ve Hersek’teki her küçük şehir veya kasabada dini okullar uygular.

Üniversiteler, her kesimden insana kaliteli eğitim olanakları sağlayarak Bosna Hersek’te yeteneklerin geliştirilmesinde önemli bir rol oynamaktadır. Bugün Bosna-Hersek’te birçok mükemmel üniversite varken, bu yaz on beş yıl önce savaş başlamadan önce daha da fazlası vardı. Bu üniversiteler ülkenin her yerinden en iyi öğrencileri çekmeye devam etmek istiyorsa, istikrarlı bir liderliğe sahip olmak çok önemlidir.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!