Bosna Hersek Üniversiteleri Dikey Geçiş

Bosna Hersek Üniversiteleri Dikey Geçiş

Bosna Hersek Üniversiteleri dikey geçiş olanakları ile, ülkemizde başladığınız fakülte eğitiminize, Bosna Hersek Üniversiteleri'nde kalan eğitimlerinizi..

Bosna Hersek Üniversiteleri Dikey Geçiş

Yurt dışı eğitimin son yıllardaki en popüler ülkesi konumundaki Bosna Hersek Üniversiteleri Dikey Geçiş konusunda tüm Avrupadan sene içinde bir çok öğrenciye kendi kapılarını açarak onlara eğitimlerini uzatabilme fırsatını vermektedir. Türkiye de iki senelik bir üniversite bölümü bitirmek çoğu kez gereksiz olarak adlandırılır ve kişinin çevresindeki insanlar tarafından da pek beğeni kazandırmaz. Bu neden ile lisans tamamlama programları yahut dikey geçiş durumları iki yıllık mezunlar için bir şans kapısıdır. Türkiye de bunu yapabilmek için öncelik ile iki yıl boyunca diploma notunuzun yüksek olması ve ardından da gireceğiniz dikey geçiş sınavından başarılı bir sonuç alarak üniversitelerin kontenjanları doğrultusunda tercih yapmanız gerekmektedir. Ancak Bosna Hersek de dikey geçiş için daha rahat bir ortam vardır.

Bosna Hersek üniversiteleri hakkındaki dikey geçiş kapsamında alınması gereken tüm bilgileri sizlere Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak sunarak bu konuda sizi bilgilendiriyoruz. Bosna Hersek Üniversiteleri Dikey Geçiş kapsamında öğrencilerden her hangi bir kriter aramamaktadır. Sadece okumak istediğiniz bölümü Bosna Hersek de araştırarak istediğiniz üniversiteyi tercih etmeniz yeterlidir. Her hangi bir sınav ya da daha önceki iki yıllık üniversitenizin not ortalamasında bir sınır bulunmamaktadır. Bu yüzden Bosna Hersek üniversitelerinin dikey geçiş ya da lisans tamamlama programları oldukça rahattır ve bu sayede de tüm Avrupadan bir çok öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır.

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ailesi olarak sizlere anlaşmalı olduğumuz Bosna Hersek üniversiteleri hakkında gerekli bilgileri vermek ile yükümlüyüz. Sizlerin eğitim kariyerlerinizi Bosna Hersek içinde geçirme kararınızda yanınızda olarak sizlere destek sağlamaktayız. Bosna Hersek içinde yer alan üniversiteler dikey geçiş sırasında öğrencilere sağladığı kolaylıklar ve de kalan iki yılın okunulması için belirlediği uygun harç tutarı ile yurt dışında eğitim ile alakalı tercih edilebilir ülkeler konumunda ilk sırada yer almaktadır. Bu sayede diğer üniversiteniz ile Bosna Hersekte ki üniversite arasında denklik işlemlerinizi tamamlayarak gerekli olan belgelerinizi de sağlayarak Bosna Hersek Üniversiteleri Dikey Geçiş konusunda işleminizi tamamlayabilirsiniz.

#bosnaherseküniversiteleridikeygeçiş

Bosna Hersek ve Üniversitelerin En Büyük Avantajı

Bosna-Hersek Cumhuriyeti, Balkan Yarımadası’nın güneydoğu kesiminde yer almaktadır. Bosna ve Hersek eyaletleri olmak üzere iki coğrafi birimden oluşur. Ülke adını Hersek’ten Hanzevic-Hanzala ve Bosna’dan Avad Kardeşlerin adlarını taşıyan iki vilayetten alıyor. Bosna Hersek 1 Mart 1992’de Yugoslavya’dan bağımsızlığını kazandı. Nisan 1992’de Dünya Bankası ve Uluslararası Para Fonu’na üye oldu. Nisan 1993’te Avrupa Konseyi’ne katıldı. Bosna Hersek parlamenter hükümet sistemine sahiptir. Endüstriyel olarak işlenmiş ürünlerin ihracatı sayesinde ekonomileri büyüyor. Etnik gerginlik, özellikle Suriye İç Savaşı’na uluslararası müdahalenin ardından son yıllarda bir sorun haline geldi.

Bosna Hersek’teki üniversiteler, vatandaşlarına yüksek öğrenim olanakları sunmaktadır. UNESCO Nitelikli Eğitim Enstitüsü’nün verilerine göre, Bosna-Hersek’te yedi devlet ve üç özel üniversite olmak üzere on üniversite bulunmaktadır. Bosna hükümetinin verilerine göre ülkede 40’tan fazla kolej var. Tüm bu kurumlar, modern tesisler ve iyi öğretim üyeleri ile yüksek kaliteli eğitim sunmaktadır. Öğrenciler, katılmak için bir üniversite seçerken birçok akademik seçeneğe sahiptir.

Bosna üniversiteleri, Avrupa’daki diğer ülkelere kıyasla çok düşük fiyatlarla kaliteli eğitim sunmaktadır. En büyük devlet üniversitesi, 50.000’den fazla öğrencisi olan Saraybosna Üniversitesi’dir. Diğer büyük devlet üniversiteleri arasında Tuzla Üniversitesi, Zenica Üniversitesi, Mostar Üniversitesi, Banja Luka Üniversitesi ve Bihac Üniversitesi bulunmaktadır. Ayrıca Bosna-Hersek’te altısı Saraybosna’da ve biri Tuzla’da olmak üzere yedi özel üniversite bulunmaktadır. Bu okullar, eğitim kalitelerinden ziyade ülkelerinin ekonomik durumları nedeniyle yüksek öğrenim oranları çekebilmektedir.

Devlet üniversitesinde okumak, özel bir üniversitede okumakla karşılaştırıldığında birçok avantaja sahiptir. İlk olarak, devlet üniversiteleri özel üniversitelere kıyasla daha düşük öğrenim ücretleri talep etmektedir. İkincisi, bu üniversitelerin düşük kayıt sayıları nedeniyle idari maliyetleri çok daha düşüktür. Üçüncüsü, bu okullar, yemek hizmetleri için ekstra ücret alan özel kolejlerin aksine, öğrencilere her gün ücretsiz yemek sağlar. Dördüncüsü, tüm devlet üniversiteleri, yurtlar veya apartman daireleri gibi öğrencilere ücretsiz konaklama sağlarken, özel kolejlerdekilerin bu hizmetin yanı sıra çamaşır makineleri ve pişirme ekipmanları için ekstra ödeme yapması gerekir. Beşincisi, tüm devlet üniversiteleri, gerektiğinde doktor ziyaretleri, hastaneye yatış ve ambulans seferleri gibi ücretsiz tıbbi hizmetler sunmaktadır. Son olarak, tüm devlet üniversitelerinin kampüs binaları ve kütüphaneler arasında her gün ücretsiz ulaşım imkanı vardır, oysa özel kolejlerin bu hizmet için ve ayrıca arabalar ve otobüsler için park yerleri için ekstra ödeme yapması gerekir.

Birçok insan bir devlet üniversitesinde eğitim görmeyi tercih eder. maliyetli özel kurumlar çünkü akademik harcamalardan tasarruf edebilirler. Bunun nedeni, devlet üniversitelerinin özel meslektaşlarına kıyasla daha az fon almasıdır. Ayrıca, bu okullar, bazı özel üniversitelerin bağışlar veya devlet finansman planları yoluyla edindiği altın tuvaletler veya ithal gıda ürünleri gibi lüks eşyalardan yoksundur. Bu gereksiz mallara para harcamak yerine, yüksek öğrenime para harcamak, anlamsız peluş halılara veya ithal gıda çeşitlerine (HFCV’ler) para harcamaktan çok daha mantıklı.

Bosna Hersek’teki kolejlere veya üniversitelere gitmeyi seçen öğrenciler Özel bir üniversitede okumaya kıyasla düşük risk seviyelerinde harika fiyatlar ve olanaklarla mükemmel bir eğitim sistemine erişim kazanın! Araştırmalar, kendi ülkelerinde okuyan lise öğrencilerinin, yurtdışında okuyanlara kıyasla standart sınavlarda önemli ölçüde daha iyi performans gösterdiğini gösteriyor! Pahalı fiyat etiketleri olmadan mükemmel bir eğitim almak isteyen öğrenciler, Bosna’nın birçok mükemmel devlet üniversitesinden birinde okumayı düşünmelidir!

Üniversitenin Konumu

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!