Bosna Hersek Üniversiteleri Tıp

Bosna Hersek Üniversiteleri Tıp

Bosna’da tatil yapar gibi üniversite okumak ister misiniz? Eğitim hayatınızın nasıl geçtiğini bile anlamadan bittiğine şahit olacağınız Bosna Hersek üniversiteleri tıp da dahil pek çok bölüm açmış durumda ve her ülkeden öğrenci kabul etmeye devam ediyor.

Bu ülkelere Türkiye’nin de dahil olduğunu da ifade edelim. Türk öğrenciler Bosna’da harika bir dört yıl geçirme şansına sahip olabiliyor. Bunun için lise mezuniyet belgesi çoğu üniversiteye kayıt yaptırmak için yeterli oluyor. Pek çok bölümde olduğu gibi tıp bölümü için de ana dil olan Boşnakça kullanılıyor. Boşnakça bilmeyen yabancı öğrenciler için 1 yıllık bir hazırlık programı ile dil öğretimi gerçekleşiyor ve böylece ikinci bir dile hakim olmak ve kendini geliştirmek de mümkün hale geliyor.

1949 yılında kurulan Bosna Hersek Üniversitelerinden biri olan Saraybosna Üniversitesi’nde yıllık ücretler 2000 EURO ile 2500 EURO arasında değişiklik göstermektedir. Arzu eden öğrenciler için Batı dilleri kurslarına da yönlendirme yapılmakta ve öğrencilerin bu dört yılı çok daha kapsamlı bir şekilde geliştirmeleri sağlanmaktadır. Bosna Hersek üniversiteleri tıp öğrencileri YÖK denklik programına sahip olan Türkiye üniversitelerinde de eğitimlerine lisansüstü olarak devam edebilmektedir. Bu ve çok daha fazlası ile ilgili bilgi almak için siz de Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığımıza başvurabilir ve yurt dışı eğitim hayatınızı garanti altına alabilirsiniz.

Her bölümde olduğu gibi Bosna’daki üniversitelerden birinden mezun olmak son derece kolaydır. Eğitim seviyesi oldukça iyi olan Bosna Hersek üniversiteleri tıp mezunları ülkemizde istedikleri kurumda iş bulabilmekte ve kariyerlerinde sağlam adımlar atabilmektedir. Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığımız, pek çok konuda sizlere yardımcı olmayı hedefleyerek bu günlere gelmiştir. Üniversite hayatınız boyunca ihtiyaç duyacağınız konaklama yerleri ve ücretleri de dahil olmak üzere güvenli bir yer bulabilmeniz için elimizden geleni yapacağımızdan ve sizlere konforlu bir ortam sunacağımızdan kuşku duymayınız. Tıp ya da veterinerlik, mühendislik, psikoloji gibi dilediğiniz her bölüme dair mesleki bilgi ve gelişmeleri danışmanlığımızdan öğrenebilir ve kariyer planlamanızı bu doğrultuda başarılı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.