bosna hersek

Bosna Hersek Üniversitesi Şartları

Bosna Hersek Üniversiteleri şartları olarak, bir sınav şartı, ülkemizden farklı olarak bulunmamaktadır. Liseden mezun olma ve diplomanızın olması..

Bosna Hersek Üniversitesi Şartları

Bosna Hersek, günümüzde üniversite çağına gelmiş pek çok öğrenci için hayal olmaktan çıkmış ve gerçeğe çok yakın bir eğitim hayatını temsil eder hale gelmiştir. Bosna Hersek Üniversitesi şartları bakımından da eğitim almaya uygun oluşu, yoğun bir tarihi dokuya aidiyeti ve bizim için manevi yönden de kıymetli olması gibi faktörler, bu durumu olumlu yönde etkilemektedir. Genel anlamda hayatın çok ucuz olması da önemli bir durumdur ve bu bölgede eğitim hayatına başlamaya karar veren kişilerin olumlu düşünmelerini sağlamaktadır. Bosna’da, Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığımızdan da öğrenebileceğiniz gibi, aylık ortalama 300 EURO ile bütün ihtiyaçlarınızı karşılamanız mümkün olabilmektedir.

İlk üç ay oturma izni alan öğrenci, bu süre dolmadan danışmanlığımız çerçevesinde 1 yıllık oturma süresi edinir. Bu süre için çok uygun bir ücret ödenmekte olup her yıl bu izin yenilemesi yapılmaktadır. Bosna Hersek Üniversitesi şartları kapsamında dile getirilmesi gereken detaylardan bir tanesi de barınma koşullarıdır. Birkaç tane özel yurt bulunuyor olsa da bölgede öğrenciler genellikle iki ya da üç odalı dairelerde konaklamaktadır. Bu evlerin bedelleri aylık ödenmekte ve oldukça ucuza gelmektedir. Siz daha Bosna’ya gitmeden biz Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı olarak kalacak yerinizi ayarlamaktayız. Günümüzde 2000 civarında Türk öğrenciye kucak açan Bosna Üniversitesi öğrencilerinden biri de neden siz olmayasınız ki?

Türklere karşı yardımsever ve hoşgörülü bir tutum içerisinde olan Bosna halkı arasında yaşarken genel anlamda zorluk yaşamayacağınızdan emin olabilirsiniz. Bazı pürüzler ortaya çıkarsa hemen danışmanlığımıza başvurarak çözüm talep edebilirsiniz. Danışmanlığımız eğitim süreniz boyunca hizmetinizde olmaya devam edecektir. Bosna Hersek Üniversitesi şartlarından bir tanesi de bölgede ana dil olarak kullanılan Boşnakça bilmektir. Fakat bu dili bilmeyen öğrencilere 1 yıllık hazırlık eğitimi verilerek dil öğrenmeleri sağlanmaktadır. Zaten nüfusun % 80 kadarı İngilizce de konuşabilmekte olduğu için genel anlamda zorluk yaşamazsınız. Siz de Bosna’da eğitim imkanından, danışmanlığımız bünyesinde yararlanmaya bu yıl başlayın! YÖK denkliğine sahip bulunan Bosna Üniversitesi’nden mezun olduğunuzda karşınıza çıkacak olan iş imkanlarına daha hızlı ulaşın, yurt dışında eğitim almış olmanın farklını yaşayın!

Bosna Hersek ve Eğitimin Avantajı

Bosna-Hersek, doğu Avrupa’da karayla çevrili bir ülkedir. Çoğunlukla farklı iki bölgeden oluşur: çoğunluğu Bosnalı-Müslüman nüfusa sahip olan Bosna bölgesi ve çoğunluğu Hırvat-Katolik nüfusa sahip olan Hersek bölgesi. En yaygın olarak konuşulan iki dil Boşnakça ve Hırvatça olup, Almanca da yaygın olarak konuşulmaktadır. Bosna-Hersek, 1990’larda komşu Hırvatistan’daki savaş sırasında uluslararası ilgi gördü. Kısa bir savaşın ardından NATO, çatışmayı sona erdiren bir barışı koruma operasyonuna öncülük etti. Bugün Bosna-Hersek, doğal kaynaklarla ekonomik büyüme arayan uluslararası işletmeler ve personel için ideal bir yerdir.

Bosna bol miktarda doğal kaynağa sahiptir. Başlıca endüstrileri madencilik, tarım, inşaat ve imalattır. Bu endüstrilerin ana ürünleri sırasıyla kömür, tuz, demir, alüminyum ve altındır. Ayrıca Bosna, ülkenin kuzey kesiminde sağlıklı bir ormana sahiptir. Zengin maden ve tarım kaynakları nedeniyle Bosna, tarım ve sanayi için ideal bir yerdir.

Bosna’nın arazisi, onu askeri kampanyalar için ideal bir operasyon üssü yapar. Ülkenin üç tarafı Hırvatistan, Macaristan ve Sırbistan ile çevrilidir; bu sayede üç taraftan düşman kuvvetlerinden korunmaktadır. Ayrıca, Hırvatistan, Macaristan ve Sırbistan’ın tümü, bu ülkeleri Adriyatik Denizi Kanalı aracılığıyla orta ve güney Avrupa’ya bağlayan doğal bir liman olan Adriyatik Denizi’ni sınırlar. Bu, onlara su yolu üzerinden Avrupa’nın geri kalanına ve onları Avusturya’ya bağlayan köprü aracılığıyla Almanya’ya kolay erişim sağlar. Esasen bu, Bosna’yı askeri kampanyalar için ideal bir operasyon üssü yapar – onları üç taraftaki düşman güçlerinden korurken onları Orta Avrupa ve Almanya’ya bağlar.

Bosna’nın coğrafyası da onu ideal bir yatırım yeri yapar. Ülkenin Avusturya üzerinden Almanya ve Venedik üzerinden İtalya ile uygun bir ticaret dengesi var. Karadağ üzerinden Hırvatistan ile olan uygun ticaret dengesi, ek yabancı yatırım fırsatları da sağlıyor. Slovenya ile olan uygun ticaret dengesi, yine Venedik üzerinden Avusturya üzerinden ek yabancı yatırım fırsatları da sağlıyor. Ayrıca, Slovenya ile olan uygun ticaret dengesi, yine Münih üzerinden Avusturya üzerinden ek yabancı yatırım fırsatları da sağlıyor. Esasen, Bosna’nın elverişli coğrafyası, sermaye yatırım dolarlarına hızlı getiri arayan uluslararası yatırımcılar için ideal bir yer haline getiriyor.

Bosna’nın Doğu Avrupa’da bir ekonomik mücevher olarak olağanüstü özelliklerine ilişkin bu gözlemlere dayanarak, bu konudaki görüş şu şekilde görünüyor. madde gözlemciler arasında bölünmüş durumda – bazıları bunun harika olduğunu ve Ukrayna veya Letonya gibi diğer Doğu Avrupa ülkeleriyle rekabet edebileceğini söylüyor; diğerleri, potansiyele sahip olduğunu, ancak yakın tarihli çatışma tarihinin neden olduğu siyasi istikrarsızlık nedeniyle şu anda yön bulmadığını söylüyor. Nereden bakarsanız bakın, Bosna’nın hem endüstriyel hem de tarımsal birçok doğal kaynağı var ve bu da onu hem askeri hem de ekonomik amaçlar için ideal bir nokta haline getiriyor.

#bosnaherseküniversitesişartları

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!