Bosna Hersek Üniversitesi Şartları

Bosna Hersek Üniversiteleri şartları olarak, bir sınav şartı, ülkemizden farklı olarak bulunmamaktadır. Liseden mezun olma ve diplomanızın olması..

Bosna Hersek Üniversitesi Şartları

Bosna Hersek, günümüzde üniversite çağına gelmiş pek çok öğrenci için hayal olmaktan çıkmış ve gerçeğe çok yakın bir eğitim hayatını temsil eder hale gelmiştir. Bosna Hersek Üniversitesi şartları bakımından da eğitim almaya uygun oluşu, yoğun bir tarihi dokuya aidiyeti ve bizim için manevi yönden de kıymetli olması gibi faktörler, bu durumu olumlu yönde etkilemektedir. Genel anlamda hayatın çok ucuz olması da önemli bir durumdur ve bu bölgede eğitim hayatına başlamaya karar veren kişilerin olumlu düşünmelerini sağlamaktadır. Bosna’da, Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığımızdan da öğrenebileceğiniz gibi, aylık ortalama 300 EURO ile bütün ihtiyaçlarınızı karşılamanız mümkün olabilmektedir.

İlk üç ay oturma izni alan öğrenci, bu süre dolmadan danışmanlığımız çerçevesinde 1 yıllık oturma süresi edinir. Bu süre için çok uygun bir ücret ödenmekte olup her yıl bu izin yenilemesi yapılmaktadır. Bosna Hersek Üniversitesi şartları kapsamında dile getirilmesi gereken detaylardan bir tanesi de barınma koşullarıdır. Birkaç tane özel yurt bulunuyor olsa da bölgede öğrenciler genellikle iki ya da üç odalı dairelerde konaklamaktadır. Bu evlerin bedelleri aylık ödenmekte ve oldukça ucuza gelmektedir. Siz daha Bosna’ya gitmeden biz Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı olarak kalacak yerinizi ayarlamaktayız. Günümüzde 2000 civarında Türk öğrenciye kucak açan Bosna Üniversitesi öğrencilerinden biri de neden siz olmayasınız ki?

Türklere karşı yardımsever ve hoşgörülü bir tutum içerisinde olan Bosna halkı arasında yaşarken genel anlamda zorluk yaşamayacağınızdan emin olabilirsiniz. Bazı pürüzler ortaya çıkarsa hemen danışmanlığımıza başvurarak çözüm talep edebilirsiniz. Danışmanlığımız eğitim süreniz boyunca hizmetinizde olmaya devam edecektir. Bosna Hersek Üniversitesi şartlarından bir tanesi de bölgede ana dil olarak kullanılan Boşnakça bilmektir. Fakat bu dili bilmeyen öğrencilere 1 yıllık hazırlık eğitimi verilerek dil öğrenmeleri sağlanmaktadır. Zaten nüfusun % 80 kadarı İngilizce de konuşabilmekte olduğu için genel anlamda zorluk yaşamazsınız. Siz de Bosna’da eğitim imkanından, danışmanlığımız bünyesinde yararlanmaya bu yıl başlayın! YÖK denkliğine sahip bulunan Bosna Üniversitesi’nden mezun olduğunuzda karşınıza çıkacak olan iş imkanlarına daha hızlı ulaşın, yurt dışında eğitim almış olmanın farklını yaşayın!

#bosnaherseküniversitesişartları

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!