bosna hersek bayrağı

Bosna Üniversiteleri Dil Destekli Eğitim

Bosna Hersek Üniversiteleri dil destekli eğitim dilinde verilen bölümler hakkında bilgi almak için zaman geçirmeden

Dil Destekli Eğitim Verilen Bölümler

Bir çok lisans öğrencisi yurt dışı eğitimlerini ya farklı bir dilde eğitim almanın zorluğu nedeniyle bırakmakta ya da Bosna Hersek Üniversiteleri dil destekli eğitim alamadığı için dersleri vermekte zorlanmaktadır.

Sizi hem bu zorluktan kurtaracak hem de yine de yurtdışında okumanızı sağlayacak bir fırsatı Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak sunuyoruz. Yapmanız gereken yalnızca kurumumuz ile anlaşma sağlamanız ve gerisini adım adım şekilde takip etmenizdir. Bosna Hersek üniversiteleri yeni çağın parlayan okulları arasında yer almakta ve her geçen gün saygın okullarda dünya çapında isim yapmaya daha çok yaklaşmaktadır. Bosna Hersek üniversiteleri dil destekli eğitim dilinde verilen bölümler de olduğundan özellikle Türkiye’den öğrenci çekmekte fakat bunun dışında okulların şartları ve imkanları gibi sebeplerle farklı ülkelerden de öğrenci almaktadır.

Bosna Hersek üniversitelerinde eğitim görmenin birbirinden farklı avantajları olurken şüphesiz ki bunlardan en çok dikkat çekeni dil destekli eğitim veriyor olmasıdır. Bu alanda isim yapan bir üniversiteden bahsedecek olursak bu Uluslararası Travnik Üniversitesi olur. YÖK ile denkliği olan üniversitesi Avrupa kredilendirme sistemiyle dersleri vermekte ve yabancı dil dışında başka dillerde verdiği dersler ile farklı ülkelerden de öğrenci çekmektedir. Bosna Hersek üniversiteleri yabancı dil destekli eğitim dilinde verilen bölümler anlamında ise daha spesifik bir konu söylemek gerekirse bu bölümlerin de inşaat mühendisliği, miamrlık fakültesi, hukuk fakültesi, elektrik mühendisliği ve son olarak da makine mühendisliği olduğunu söyleyebiliriz.

Görüldüğü gibi daha sayısal ağırlıklı bu bölümler ile geleceğin mimarları ve mühendisleri olabilir üstelik bunu yurtdışında dil destekli eğitim alarak yapabilirsiniz. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı anlamında gereken bize başvurmanız olacaktır. Üstelik ücretler hakkında sizi kısaca bilgilendirmek gerekirse dil destekli eğitim veren bu bölümlerde okumanın maliyeti 2500 Eurodur. Yani dil destekli eğitim veren bir Avrupa kenti için son derece uygun bir lisans eğitimi fiyatıdır. Bosna Hersek üniversiteleri yabancı dil destekli eğitim dilinde verilen bölümler anlamında gereken bilgiyi aldığınız takdirde bunun dışındaki tüm bilgiler için size gerekli yönlendirmeleri yapacağımızdan emin olabilirsiniz. Danışmanlarımız ile görüşmeniz sonrasında kafanızda bir çok konu netleşecektir.

#bosnaherseküniversitelerindeyabancıdesteklieğitim

Türkçe Eğitimin Yurtdışında’ki Önemi Nedir?

Eğitim, tüm insanlar için yaşamın önemli bir parçasıdır. İnsanlar günlük görevleri öğrenmek ve tamamlamak için okula gitmelidir. Eğitim aynı zamanda ulus inşası ve kalkınmasında da önemli bir faktördür. Ancak tüm ülkeler, özellikle gelişmekte olan ülkeler olmak üzere öğrencilere kaliteli eğitim olanakları sağlamaz. Türkiye, yabancı ülkelere İngilizce, Türkçe ve matematik öğretmek için yurtdışına öğretmen gönderiyor. Bu program, vatandaşları için eğitim fırsatlarını genişletmenin mükemmel bir yoludur.

Her vatandaş lise bitene kadar okula gitmek zorundadır. Türk okulları hem kalite hem de öğretim yöntemleri açısından yüksek standartlara sahiptir. Öğrencilerin ortaokuldan mezun olabilmeleri için sınavları geçmeleri gerekmektedir. Bu, yalnızca yetkin öğretmenlerin konuları yüksek standartlarda öğretmesini sağlar. Türk eğitimciler de okullarında bilgisayar, sesli ve görüntülü dersler, projektörler gibi modern öğretim yöntemlerini kullanıyorlar. Bunlar öğrencilerin dersleri daha iyi anlamalarına yardımcı olur ve bu da sonuçlarını iyileştirir. Bütün bunlar Türk vatandaşlarının eğitimini iyileştiriyor.

Öğrenciler yurtdışında eğitimden faydalanabiliyor ama sınırlı. Türk öğretmenler, yalnızca Türk hükümeti tarafından istihdam ediliyorlarsa İngilizce dil okullarına gidebilirler. Hükümet, İngiltere gibi ülkelerde yabancı okullar açar ve orada eğitim vermesi için nitelikli öğretmenler gönderir. Bu, Türkiye’nin etkisini dünyaya yayması ve yurt dışındaki vatandaşlarının eğitimini iyileştirmesi için mükemmel bir yoldur. Ancak, bu fırsatlar yalnızca hükümette uluslararası kurslar için ödeme yapabilecek yüksek konumdaki vatandaşlara açıktır. Bu, bu kursları öncelikle onlardan yararlanacak yeterli parası olanlarla sınırlandırıyor.

Yabancı okullar, Türk öğrencilerin İngilizce öğrenmesine izin veriyor. Bunlar, Türk öğrencilerin yurtdışındaki yabancı okullarda Türk öğretmenlerle İngilizce okudukları resmi olmayan programlardır. Bunlar öncelikle Türk hükümeti tarafından eğitim kurumları aracılığıyla yürütülür; öğretmen sertifikasyonu için katı gereklilikler nedeniyle kalite yüksektir. Bunlar, Türk öğrencilerin İngiltere ve Avustralya gibi ülkelerde anadili İngilizce olan kişiler arasında yaşayarak İngilizceyi daha iyi anlamalarını sağlar. Bu onların İngilizce lehçelerini daha iyi anlamalarını ve İngilizce konuşma kalıplarını ve dil bilgisini anlarken doğru aksanla konuşmalarını sağlar.

Eğitim tüm insanlar için yaşamın temel bir parçasıdır; Türkiye gibi gelişmekte olan ülkelerde hem bireyler hem de toplumlar için gereklidir. Türkiye, yurt dışına öğretmen göndererek vatandaşlarına yeni kapılar açmakta ve onları bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik (STEM) gibi STEM konularında yeni diller öğrenmeye ve kariyer yapmaya teşvik etmektedir. Bu programların gelecekte geliştirilmesi, daha da fazla Türk’ün yurtdışındaki kaliteli eğitim fırsatlarından faydalanmasını sağlayacaktır.

Uluslararası Travnik Üniversitesi Yabancı Dil Destekli Lisans Bölümleri

Hukuk 2000 Euro
İnşaat Mühendisliği 2500 Euro
Mimarlık 2500 Euro
Makine Mühendisliği 2500 Euro
Bilgisayar Mühendisliği 2500 Euro
İş Sağlığı ve Güvenliği 2500 Euro
Eletrik Mühendisliği 2500 Euro
Yüksek Lisans ve Doktora 5000 Euro

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!