bosna hersek

Bosna Hersek Üniversitesi Mimarlık Fakültesi

Bosna Hersek Üniversitesi mimarlık fakültesi, mimarlık eğitim otoriteleri tarafından parmakla gösterilen bir hale geldi. AB eğitim fonları destekleri ve..

Bosna Hersek Üniversitesi Mimarlık Fakültesi

Bosna Hersek Üniversitesi Mimarlık Fakültesi kapsamında en büyük eğitim hizmetini Uluslararası Travnik Üniversitesi vermektedir.

Bu üniversite normalde Boşnakça eğitim vermektedir ancak Türk öğrencilere özel olarak mimarlık fakültesinde Türkçe bir eğitim de sunulmaktadır. Bu sayede Türk öğrenciler eğer eğitim kariyerleri için Uluslararası Travnik Üniversitesini seçer ise her hangi bir hazırlık dil sınıfını kumadan direk olarak mimarlık fakültesine giriş yapabilirler. Bu sayede Bosna Hersek‘de ki uygulamalı ve pratik öncülüğündeki eğitime ilk adımları atmış olurlar. Bu üniversitede eğitim hayatınıza adım atmak için tek yapmanız gereken bir lise diplomanız olmasıdır. Çünkü Bosna Hersek de üniversite okumak için tek aranan şart lise mezun belgesidir.

Lise diplomanızı aldıktan sonra Bosna Hersek Üniversitesi Mimarlık Fakültesi kapsamı içinde bir eğitim almak istiyor iseniz bu konuda danışacağınız tek adres Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olmalıdır. Eurostar ailesi olarak biz Türk öğrenciler ve Bosna Hersek üniversiteleri arasında bir köprü görevi görerek aradaki tüm belge işlemlerini biz gerçekleştiriyoruz. Böylece siz fazla bir yük altına girmeden direk olarak Bosna Hersek de eğitim hayatınıza adım atabilirsiniz. Uluslararası Travnik Üniversitesi içinde yer alan mimarlık fakültesinde eğitim görmek için ödemeniz gereken harç miktarı da sadece 2500 eurodur. Ayrıca okulun sizlere verdiği avantaj sayesinde de bu harç miktarını iki taksit şeklinde öderken maddi açıdan da bir sıkıntı içine girmezsiniz.

Uluslararası Travnik üniversitesi gerek kaliteli bir eğitim hayatını gerekse de son derece uygun bir eğitim masrafını barındırmasından dolayı Türk öğrenciler ve de Avrupa’dan diğer bir çok öğrencinin son zamanlardaki en temel tercihi olmaktadır. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak da sizlere Uluslararası Travnik Üniversitesi ve Bosna Hersek’de yer alan üniversiteler hakkında bilgi vererek sizlerin eğitim kariyerlerine ışık tutmuş oluyoruz. Uzman kadromuz ve de geçmiş yıllardan biriktirmiş olduğumuz deneyimimiz sayesinde sizlere bu platformdaki en kaliteli hizmeti sunmaya çalışıyoruz. Eğer siz de Bosna Hersek Üniversitesi Mimarlık Fakültesi kapsamında bir eğitim fırsatını yakalamak istiyor seniz bizim ile iletişime geçmeniz doğru olacaktır.

Bosna Hersek’te Mimarlık

Mimarlık, sanat, kültür ve tarihin en önemli alanlarından biridir. Çevremiz üzerinde derin bir etkisi vardır ve güzel binalar tasarlamak için kullanılabilir. Eski Yugoslav ülkeleri de dahil olmak üzere her ülkenin kendi mimari eğitim sistemi vardır. Bosna-Hersek’teki mimarlık eğitimi, pratik deneyime dayalı bir eğitim yöntemi olan Fransız modeline dayanmaktadır. Bu, öğrencilerin öğrendiklerini gerçek hayata uygulamalarını sağlar. Bu faydalıdır çünkü becerilerini bir sınıf ortamında öğreneceklerinden daha hızlı geliştirebilirler.
Boşnakça mimarlık eğitimi Fransız modeline dayanmaktadır. Bu, iki yıllık bir staj ile üç yıllık bir programdır. Tüm üniversitelerin kendi mimarlık okulları vardır, bu nedenle Bosna Hersek’te mimarlık derecelerine saygı duyulur ve kabul edilir. Mimarlıktan mezun olan öğrenciler, yüksek kaliteli bir eğitim sertifikası alarak iş bulabilirler. Stajlar, öğrencilerin yeni edindikleri becerileri gerçek hayattaki inşaat projeleri üzerinde çalışarak uygulamalarına olanak tanır. Bunu yapmak, iş başvurusunda bulunurken kullanabilecekleri bir portföy oluşturmalarına yardımcı olur.
Tüm üniversitelerin kendi mimarlık okulları vardır, bu nedenle mimarlık derecelerine tüm Bosna Hersek’te saygı duyulur ve kabul edilir. Tüm üniversitelerin, öğrencilerin yeni edindikleri becerileri gerçek hayattaki inşaat projelerinde çalışarak uygulayabilecekleri iki yıllık zorunlu stajları vardır. Bunu yapmak, iş başvurusunda bulunurken kullanabilecekleri bir portföy oluşturmalarına yardımcı olur. Öğrenciler, stajları sırasında projeler üzerinde çalışmaya teşvik eden bir mimarlık programından mezun olmadan önce bu şartı yerine getirmelidir. Ayrıca programlarının kaliteli olmasını ve staj yapılan üniversitelerin yetkilileri tarafından tanınmasını sağlar.
Mimarlık dereceleri, mimar olmak isteyen öğrenciler için zorunlu staj gereksinimleri nedeniyle Bosna Hersek’te saygı görmekte ve kabul edilmektedir. Öğrenciler, üç yıllık bir lisans programını tamamladıktan sonra, Mimarlık Yüksek Lisans veya Doktora eğitimine devam ederken, bir dönem öğrenim ücretinin tamamını ödeyen üniversite burslarına başvurabilirler. Bu, kariyer hedeflerine ulaşırken finansal endişe duymadan çalışmalarına odaklanmalarını sağlar. Diğer avantajlar arasında dönem tatillerinde ücretsiz öğrenci konaklama, yemek, ulaşım, laboratuvar malzemeleri ve daha fazlası yer alır.
Bosna Hersek’teki mimarlık eğitimi, yüksek kaliteli eğitim programları, düşük öğrenim ücretleri ve düşük öğrenim ücretleri sayesinde çok başarılıdır. Yeni mezunlar için iyi tasarlanmış staj gereksinimleri. Öğrenciler, üniversite derslerinden mezun olduktan sonra düşük ücretler ve istihdam olanaklarıyla başarıyı teşvik eden köklü bir sistem sayesinde her türlü mimarlık diplomasını başarıyla alabilirler.

 

#bosnaherseküniversitesimimarlıkfakültesi

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!