bosna hersek

Bosna Hersek Üniversitesi Lisans Tamamlama

Bosna Hersek Üniversitesi lisans tamamlama fırsatlarını kesinlikle kaçırmamalısınız. Ülkemizde iki senelik ön lisans eğitimlerini tamamlayan ve..

Bosna Hersek Üniversitesi Lisans Tamamlama

İlk olarak Bosna Hersek Üniversitesi lisans tamamlama programlarından yararlanacaksanız oldukça şanslısınız. Çünkü burada pek çok üniversite var ve bu üniversiteler içerisinden lisans tamamlama eğitimi alabiliyorsunuz. 2 yıllık bir bölüm mezunuysanız Türkiye sınırları içerisinde iş bulmak çok zor oluyor. Bu nedenle de 2 yıllık mezunlar 4 yıllık fakültelere geçmek istiyor. Bu aşamada yapılması gereken DGS’ye girmek. Ama bu sınavın çok zor olması ve kaliteli üniversitelerin puanlarının çok yüksek olması nedeni ile zor bir süreç oluyor. Ama hiçbir şekilde bir sınava girmeden Bosna Hersek üniversitelerinde lisans tamamlama programlarına katılabilir, 4 yıllık bir fakülte mezunu olabilirsiniz.

Öncelikle iki yıllık bölümünüzün ne olduğu çok önemlidir. Çünkü ona uygun bir tamamlama bölümü seçmeniz gerekecektir. Bu aşamada Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak sizlere yardımcı olabiliyor. Yani her zaman lisans tamamlama için gerekli olan işlemleri bu danışmanlık şirketi hallediyoruz. Eğer ki Bosna Hersek Üniversitesi lisans tamamlama programlarına katılacaksanız o zaman MYO diploması, MYO transkripti, pasaport ve ikametgah belgelerine sahip olmanız gerekecektir. Bu şekilde bu kayıt işlemlerini halledebilirsiniz. Bu bölümleri seçmek için kesinlikle bir puan sunmanıza gerek yok. Aynı zamanda bir sınava da tabii tutulmayacaksınız. Yalnız Uluslararası Travnik Üniversitesi dışında kalan üniversitelerde eğitim dili Boşnakçadır. Bu nedenle de hazırlık sınıflarına gitmeniz ve Boşnakça öğrenmeniz gerekebilir.

Yurtdışında eğitim almak sanıldığı kadar zor ve bütçe zorlayan bir durum değildir. Ama bu aşamada hem paradan hem de zamandan tasarruf etmek çok önemli olacaktır. Bu nedenle Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak bizimle birlikte çalışmak sizlere avantaj sağlayacaktır. Bosna Hersek üniversitelerinden alacağınız diploma Avrupa’nın her yerinde geçerli olacaktır. Bunun yanında bu diploma YÖK tarafından da kabul edilmektedir. Bu nedenle de bu diploma sayesinde iş kapılarının çoğaldığını, çok daha sağlam bir kariyer ortaya çıktığını görebileceksiniz. Üstelik yeni bir kültür tanımış, yeni insanlar ile tanışmış da olacaksınız. Bu nedenle de Bosna Hersek Üniversitesi lisans tamamlama programlarına kayıt olmak ve bu programlardan mezun olmak çok şey kazandıracaktır.

Bosna Hersek ve Eğitimin Gücü!

Bosna-Hersek, bir zamanlar Yugoslavya’nın bir parçası olan güneydoğu Avrupa’da bir ülkedir. 121.000 mil karenin biraz üzerinde bir toplam arazi alanına sahiptir; toplam nüfusu yaklaşık 4.7 milyondur. Ülkenin karmaşık bir geçmişi olmasına rağmen, Avrupa’nın en muhteşem manzaralarından bazılarına ev sahipliği yapıyor. Bölgeyi kasıp kavuran savaş nedeniyle Bosna-Hersek son birkaç on yılda büyük ilerlemeler kaydetti. Artık ekonomik zorluklara rağmen verimli çalışan güçlü bir eğitim sistemine, hükümete ve işletmelere sahipler.

Eğitim, Bosna Hersek’in ekonomisinde ve toplumsal yapısında önemli bir rol oynamaktadır. Devlet finansmanı, vatandaşları eğitmenin maliyeti nedeniyle yüksektir. Ayrıca, vatandaşlara ücretsiz olarak kaliteli eğitim hizmeti veren devlet okulları ve üniversiteler bulunmaktadır. Bu, okula gitme fırsatı isteyen herkesin finansmanını hiçbir şekilde engellemeden kaliteli bir eğitim almalarını sağlar. Eğitime olan bu bağlılık meyvesini verdi; Bosna-Hersek %99 ile tüm Avrupa’daki en yüksek okuryazarlık oranlarından birine sahiptir.

Ülke ayrıca eğitimi teşvik etmek için çok fazla kaynak yatırıyor. Milli Eğitim Bakanlığı ülkedeki tüm eğitim programlarını yönetir. Okullar için eğitim politikaları oluşturur ve güncellerler ve öğretmen yetiştirme programlarını denetlerler. Ayrıca, beş kurucu kuruluşunun her biri, yani iller içindeki okulları denetleyen çeşitli bölgesel eğitim kurulları da vardır. Her kurul, okulları denetlemekle ve her bir varlık için politikalar önermekle görevli on üyeden oluşur. Bu özveri de meyvesini verdi; Bosna-Hersek, %98 ile tüm Avrupa’daki en yüksek ortaokul bitirme oranlarından birine sahiptir.

Bosnalılar İngilizce ve Hırvat konuşur, ancak Boşnakça ve Hersek’in resmi dilleri Boşnakça Kiril ve Hırvatça Latincedir. Boşnakça, iki ana Boşnakça dil türünden biridir; diğeri Hersek’tir (bazen Bozolik olarak da adlandırılır). Her ikisi de karşılıklı anlaşılır lehçelere sahip Hint-Avrupa dilleridir. Bunların yanı sıra, Bosna-Hersek’te Sırpça, Hırvatça, Macarca, Türkçe ve Roman (çoğunlukla İtalya’dan I. Dünya Savaşı’ndan sonra Bosna’ya yerleşen bir grup) gibi başka diller de konuşulmaktadır.

Bosna-Hersek tarihle dolu güzel bir ülke – özellikle de oluşumunun ne kadar yeni olduğunu düşündüğünüzde. Ülkenin vatandaşları, hükümetleri tarafından yıllarca süren özveri nedeniyle yüksek eğitimlidir. Ayrıca, etnik farklılıklara rağmen barış içinde bir arada var olan iki farklı dil grubuna sahiptir. Bosna-Hersek’in güzelliği, karmaşık tarihini ve kültürel mirasını anlayana kadar tam olarak takdir edilemez.

 

#bosnaherseküniversitesilisanstamamlama

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!