bosna hersek

Bosna Hersek Üniversitesi Hukuk

Hukuk eğitimi almak isteyen gençlerimiz, bir sınav şartı olmadan, Bosna Hersek Üniversitesi hukuk eğitimi alma şansını elde edebilirsiniz.

Bosna Hersek Üniversitesi Hukuk

Bosna Hersek Üniversitesi Hukuk bölümü kapsamında son derece kaliteli bir eğitim sistemine sahip olan bir çok üniversiteye sahiptir.

İnsanlar bir arada yaşamak zorunda olduklarından dolayı sürekli olarak birbirlerinin haklarına saygılı olmak zorundadırlar. Bundan dolayı da hukuk oluşmuştur. İnsanların saygı sınırları aşıldığında devreye anında hukuk girmektedir. Bu neden ile de insanların haklı ya da haksız bir şekilde olduğuna karar vermek için hukuğun üstünlüğü devreye girmektedir. Bu yüzdende hukuk fakültesinde verilen eğitimlerin önemi oldukça büyüktür. Kaliteli hukuk eğitimi veren üniversitelerde eğitim görmek için ilk adresiniz Bosna Hersek üniversitelerinin hukuk bölümleri olmaktadır. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ailesi olarak sizlerin hukuk konusunda kaliteli bir eğitim görmenizi destekleyerek sizleri Bosna Hersek üniversiteleri konusunda bilgilendirmeyi görevimiz olarak benimsemekteyiz.

Ülkemizde hukuk fakültesini okumak için öncelik ile iyi bir lise diploma notuna sahip olmak ve ardından da üniversite giriş sınavlarında başarılı sonuçlar almamız gerekmektedir. Ancak Bosna Hersek de her hangi bir üniversitede istediğiniz bölümü okumak için tek yapmanız gereken lise diplomanızın olmasıdır. Bu sayede eğer hukuk fakültesinde eğitim görmek ve kendinizi bu konuda geliştirmek istiyor iseniz Bosna Hersek sizin için oldukça ideal bir ülkedir. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak sizlere Bosna Hersek Üniversitesi Hukuk bölümünde gerekli olan tüm bilgileri vererek sizlerin geleceğinizi şekillendirmeniz sırasında yanınızda oluyoruz.

Oldukça uygun eğitim maliyetleri sayesinde de son derece avantajlı olan Bosna Hersek üniversiteleri dünyadan bir çok öğrencinin tercih ettiği bir ülkedir. Bu bölüm yaklaşık olarak 2000 euro harç tutarına sahiptir ve harcınızı iki taksit şeklinde ödemeniz de son derece mümkündür. Bu ülkedeki üniversitelerden hukuk fakültesini okuyup bitirdikten sonra tüm Avrupa da geçerli olacak olan bir diplomaya sahip olacaksınız. Bu sayede eğitim hayatınızın ardından son derece kaliteli ve de konforlu bir yaşam sahibi olabilirsiniz. Türkçe bir şekilde okuyabileceğiniz Uluslararası Travnik Üniversitesinde gerekli tüm kaliteli hukuk eğitimini bulabilirsiniz. Bosna Hersek Üniversitesi Hukuk fakültesini seçmeniz sizin geleceğinizde emin adımlar atmanızı sağlayacaktır.

 

Bosna Hersek ve Adalet Sistemi

Bosna-Hersek 1992’de Yugoslavya’dan bağımsızlığını kazandığında, onlarca yıllık çekişmelerle boğuşan bir milleti miras aldı. En acil sorun, savaş sırasında kurumların sistematik olarak yok edilmesiydi. Bu tahribat nedeniyle Bosna vatandaşları hem hesap verebilir hem de adil olacak bağımsız bir adalet sistemi kurmaya hevesliydiler. Ülke hala savaş yaralarından kurtuluyor olsa da, kısmen bağımsız adalet sistemi tarafından gerçekleştirilen reformlar sayesinde bunu yaptı.

Bosna adalet sistemi, ulusun anayasası tarafından yönetiliyor ve bu anayasa ile bir yüksek mahkeme kuruluyor. sınırlı yetkiler ve temyiz hakkı. Ayrıca kanun önünde eşitlik, masumiyet karinesi ve jüri tarafından yargılanma gibi genel adalet ilkelerini de özetlemektedir. Polis ve askeri mahkemelerin yanı sıra sivil mahkemelerin insanlığa karşı suçlar veya savaş suçlarıyla ilgili davalara bakması için hükümler de vardır. Sistem aynı zamanda mağdurlara psikolojik destek ve barınma gibi hukuki olmayan yardımlar da sağlıyor ve bu, insanlık suçu yaşamış biri için büyük fark yaratabiliyor.

Bosna adalet sisteminin yapısına dördünde de erişilebilir. resmi diller – Boşnakça, Hırvatça, Sırpça ve İngilizce. Ayrıca, ülkenin kurucu devletlerinin her birinde merkezi bulunan dört seviyeli birleşik bir mahkeme sistemi vardır. Yargıçlar, ya devlet konseyi tarafından hazırlanan bir listeyi onaylayabilen ya da kendisi bir liste önerebilen parlamento tarafından atanır. Tüm yargı organları, yasal ve insan hakları örgütlerinin yanı sıra Bosna-Hersek’teki yargı kurumları tarafından düzenli olarak teftişe tabidir.

Adalet sisteminde kariyer yapmak isteyen herkes, bu amaca yönelik Bosna web sitesinde nitelikler hakkında bilgi bulabilir. Potansiyel adaylar, hukuk veya siyaset bilimi veya kamu yönetimi gibi ilgili alanlarda en az lisans derecesine sahip olmalıdır. Tüm yeni hakimler, görevlerine başlamadan önce birkaç akademiden birinde eğitim almalıdır. Göreve geldikten sonra yargıçlar, anayasaya göre cezai veya etik suistimal nedeniyle yargılandıkları parlamento tarafından görevden alınmaya devam ediyor.

Bosna-Hersek, yedi yıl önceki yıkıcı savaşından bu yana bağımsız bir yargı kurma konusunda büyük ilerleme kaydetti. Bu süreç, yalnızca savaş sırasında işlenen suçlar için mağdurların adalet aramasına yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda vatandaşlar arasında medeni kanunlara ve prosedürlere saygı gösterilmesini de teşvik eder. Bosna-Hersek geçmişteki vahşetten kurtulurken, adalet sistemindeki yenilikçi reformlardan yararlanmaya devam edecek.

#bosnaherseküniversitesihukuk

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!