Zenica Üniversitesi

Zenica Üniversitesi

Başkent Bosna Hersek'te bulunan Zenica Üniversitesi eğitim hayatına 2000 yılında başlamış, son derece önemli bir kurumdur.

Zenica Üniversitesi

Bosna Hersek yükseköğretim için devlet yönetimi tarafından alınan kararla 1959 yılında metalurji mühendisliği fakültesi olarak kuruldu. Zenica Üniversitesi Dobroj kantonunda bulunan ve Bosnahersek üniversiteleri de bulunan bir kurumdur. Zenica’da eğitim almak isteyen öğrencilere 2005 senesinden itibaren Türk Dili ve Edebiyatı Bölümüyle hizmet vermeye başlayan Zenica Üniversiteleri, ülkemizdeki Bahçeşehir Üniversitesi ile de etkili bir işbirliği içindedir. Sonraki yıllarda Zenica’da üniversite içindeki makine mühendisliği fakültesi, uzmanların teknik bilgisinin artması için daha da zenginleştirilmiştir. Savaş sonrası yaşanan dönemde diğer Bosna Hersek üniversite bölümleri ile ortaklaşa projelere imza atan ve halk komitesi kararlarıyla geliştirilen Zenica’da ki üniversiteler, bilimsel düşünce yapısını sonuna kadar desteklemektedir.

Zenica’da üniversite eğitimini devlet okullarında yapmak isteyen öğrencilerin ilk tercihi olan Zenica Üniversitesi 1994’te ülkenin demokratik oluşum süreci içinde eğitim fakültesiyle birlikte Zenica üniversiteleri arasındaki yerini almıştır. Bosna Hersek üniversite fiyatları ile ilgili kıyaslama yapıldığında bir devlet üniversitesi statüsüne sahip olduğu için avantajlı olan Zenica Üniversitesi, sınıf öğretmenliği ve okul öncesi öğretmenliği bölümlerinin yer aldığı eğitim fakültesini kısa süre içinde geliştirmeyi de başarmıştır.

7:30-16:00 saatleri arasında açık olan kütüphanesi, Almanya Goethe Enstitüsü tarafından gönderilen akademik yayınları barındırmakta ve Zenica’da üniversite öğrencilerine kesintisiz hizmet vermektedir.

Bosna Hersek üniversite ücretleri kıyaslamasına gidildiğinde devlet okulu olduğu için öğrencilerin ilk tercihi haline olan Zenica Üniversitesi, Bosnahersek üniversiteleri YÖK denkliği özelliği sayesinde de ülkemizden birçok öğrenciye ev sahipliği yapmakta ve uzmanlarıyla tüm öğrencilerine sorunlarını aşmaları için yol göstermektedir. Zenica’da üniversite eğitimi almak isteyenlere geniş bir bölüm seçeneği sunan üniversite, Zenica üniversiteleri arasında en köklü ve kapsamlı eğitim veren kurumdur. Bosnahersekte Saraybosna’da verilen dil programlarına yerleştirme imkanlarına, karşılama hizmetlerinden danışmanlık hizmetlerine kadar tüm öğrencilere pek çok konuda yardım eden Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi, Bosna Hersek üniversite fiyatları konusunu da düşünmenize gerek kalmadan Avrupa kökenli bir yükseköğretim almanızı sağlamaktadır. Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi tarafından sizlere sunulan uzman danışmanlık hizmetiyle Bosnahersek üniversiteleri YÖK denkliği olan Zenica Üniversitesi öğrencisi olma imkanına sahip olabilir, Bosna Hersek üniversite bölümleri konusunda zengin bir eğitim imkanı sunan Zenica’da üniversite eğitimi alarak kariyer hedeflerinize bir adım daha yaklaşabilirsiniz.

ZENICA BÖLÜMLERI

EĞITIM FAKÜLTESI 4+1

Sınıf Öğretmenliğiİngiliz Dili ve EdebiyatıAlman Dili ve EdebiyatıBHS Dili ve EdebiyatıTürk Dili ve EdebiyatıMatematik ve Enformatik
HUKUK

Devlet ve Uluslar arası kamu hukukuDevlet ve hukuk tarihiCeza Adalet
PEDAGOJI FAKÜLTESI

Okul öncesiSosyal pedagojiPsikoloji
İLAHIYAT FAKÜLTESI

İslam Düşüncesi ve MedeniyetiİlahiyatDoğu Dilleri ve EdebiyatıMatematik ve Bilgisayar bilimleri 2 ,4
METALURJI FAKÜLTESI VE MALZEME BILIMI

Metalürji (Demir ve Malzeme, döküm, plastik şekillendirme)Metal Malzeme BölümüMetal Malzeme MühendisliğiKimya Bölümü
MAKINE MÜHENDISLIĞI FAKÜLTESI

Ürün Tasarım MühendisliğiÜrün Teknolojileri YönetimiCevre BölümüCevre MühendisliğiBakım Bölümü (Madencilik, Metalurji, Motorlu araçlar, İnşaat makinaları Bakım)Endüstriyel TasarımEndüstriyel ErgonomiEnerji MühendisliğiProses MühendisliğiMetroloji ve OtomasyonMakine İdaresi
İKTISAT FAKÜLTESI

İşletme YönetimiEkonomi YönetimiPazarlamaİşletmeFinansMuhasebeİstatistik
Politeknik Fakültesiİnşaat Mühendisliği
Genel Programlama Fakültesi
Bilgisayar üniversitesiYönetim bilişim sistemleriBilişim Donanımı TeknolojileriWeb Tasarım ve Bakımı
MIMARLIK FAKÜLTESI

Bilgisayar öğretmenliğiİletişim sistemleri ve ağları
SAĞLIK BILIMLERI

Fizyoloji Anatomi PatolojiAile Hekimliği
SAĞLIK YÖNETIMI

Cerrahi Tıpİç hastalıklarıNöropsikiyatriAnne ve Çocuk SağlığıCerrahi ve RehabilitasyonSosyal Pedagoji

#zenicaüniversitesi

Zenice Üniversitesi

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!