Bosna Hersek Üniversitesi Nerede?

Bosna Hersek Üniversitesi Nerede?

Bosna Hersek Üniversitesi nerede, merak eden öğrencilerimiz için kısaca özetleyelim. Bu seçkin eğitim kurumu, ülkenin kalbinde yani başkentinde..

Bosna Hersek Üniversitesi Nerede?

2003 senesinde kurulan ve kurulduğu yıldan itibaren hızlı bir büyüme gerçekleştirmiş olan Bosna Hersek Üniversitesi Avrupa çapında büyümeye devam eden bir üniversitedir.

Oldukça fazla Türk öğrenciyi de alan ve seneler geçtikçe Türk öğrenci sayısını arttıran üniversite zamanla daha çok tecih edilir olmuş, bunu hem başarısına hem de kalitesine borçlu olduğunu söylemektedir.

Biz de Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak öğrencileri üniversite hakkında aydınlatmakta ve Bosna Hersek Üniversitesi nerede, eğitim olanakları nasıl, kredi sistemi nasıl, orada yaşam giderleri nasıl, okulun yurdu var mı, maliyeti ne kadar, bölümler neler, lisansa geçiş yapabilir miyim gibi sorulara yanıt vermekteyiz.

Öncelikle üniversitenin konum olarak Bosna Hersek’in başkenti olan Sarajevo’da bulunduğunu belirtelim. Bu gelişmiş kent içerisinde bir çok okulu ve öğrenciyi barındırdığından asla zorlanmayacağınız bir şehir olacaktır.

Bunun haricinde üniversitenin eğitim dili Türkçe’dir. Bu sayede hem kendi dilinizde eğitim aldığınız için dersleri öğrenme anlamında bir zorluk çekmeyecek hem de yabancı kültürleri tanıyarak farklı dilleri konuşabileceksiniz. Bu imkan için bile Bosna Hersek Üniversitesi son derece tercih edilebilir bir üniversite.

Bosna Hersek Üniversitesi nerede sorusunun dışında üniversite hakkında başka bilgiler vermek gerekirse Saraybosna Araştırma ve Geliştirme Vakfı tarafından kurulduğunu belirtebiliriz. Bu da üniversitenin araştırmaya öncelik vermesine neden olurken aynı zamanda geleceğin aşatırma ve geliştirme merkezi olmak istediğini de doğrular.

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak biz sizin Bosna Hersek Üniversitesi maceranızda daima yanında olurken sizin geleceğinizi de iyi planlamanıza yardımcı oluyoruz.

Bosna Hersek Üniversitesi ülkemizden bir çok öğrenci aldığı için işlemler hakkında deneyim sahibi danışmanlarımız size işleyişi ayrıntılı şekilde anlatacaktır. Ayrıca okulun çevresinde bir çok yurt imkanı olduğunu ve tercih yaparken ÖSS puanınız ile de okula başvurabileceğinizi bilmelisiniz. Bosna Hersek Üniversitesi nerede , ne zaman kuruldu, eğitimi nasıl gibi sorulara deneyimli danışmanlarımız rahatlıkla cevap verecektir.

Ama şunu belirtmek gerekir ki okuldaki tüm eğitmenler oldukça başarılıdır ve isim yapmış profesörlere de sahiptir, bu nedenle tercih edilen bir üniversitedir.

Bosna Hersek ve Coğrafya Güzellikleri

Bosna Hersek tarih, doğal güzellik ve kültürel açıdan zengin bir ülkedir. Drina ve Sava nehirlerinin birleştiği yerde yer alan Bosna-Hersek, Hırvatistan, Sırbistan ve Macaristan ile sınır komşusudur. Yaklaşık 3 milyonluk bir nüfusa sahip olan ülke, birçok Avrupa Birliği (AB) kurumuna ev sahipliği yapıyor. Karmaşık bir geçmişe sahip olan Bosna-Hersek, hem yerel hem de uluslararası konuklar için ilgi çekici bir destinasyondur.

Bosna’nın arazisi dağlar, ovalar, nehirler, şelaleler ve ormanlardan oluşur. Ülke aynı zamanda iki popüler göle, Kozjak Gölü ve Bosna Gölü’nün yanı sıra Drina nehrine de ev sahipliği yapıyor. Doğal güzelliğin yanı sıra Bosna, Saraybosna’nın Gazi Hüsrev-paşa bibik stadyumu, Travnik’in Ana Meydanı ve Krasna Republika gibi bir dizi tarihi mekana sahiptir. Ülke, çok sayıda etnik grubu sayesinde kültür açısından zengindir: Bosnalı Müslümanlar, Bosnalı Sırplar, Hırvat Hırvatlar, Sırp Ortodoks Hıristiyanlar ve Türk Aleviler, ülkenin çeşitli kültürlerini oluşturmaktadır.

İklim açısından Bosna’nın ana cazibesi doğal güzelliğidir. Ülkenin antik çağlardan beri insanları kendine çeken birçok doğal kaynağı vardır. Coğrafyası, yürüyüş veya dağ bisikleti gibi birçok popüler turistik aktiviteye uygundur. Bosna, doğal güzelliğinin yanı sıra Saraybosna’daki St. Stephen Roma Katolik Katedrali veya Saraybosna’daki Gazi Hüsrev-paşa stadyumu gibi birçok tarihi mekana da sahiptir. Her iki mimari harika da her yıl çok sayıda turist çekiyor.

Bosna’nın mutfak sahnesi de ilginç bir konu. Hem Bosna mutfağı hem de Bosna şarapları, dünya çapındaki mutfak meraklıları arasında onlarca yıldır beğeni topladı. Ülke ayrıca geleneksel bira üreten birkaç bira fabrikasına da ev sahipliği yapıyor. Ülke ayrıca geleneksel olarak pekmezden zanaatkar bir yöntemle üretilen bir tür damıtık olan grappa’sıyla da ünlüdür. İçecekler açısından, yerel olarak üretilen ve baharatlı meyve brendileri bol miktarda bulunur.

Avrupa’nın diğer bölgeleri kadar iyi bilinmese de Bosna’nın ziyaretçilerine sunabileceği pek çok doğa harikası var. Bazı önemli yerler arasında Saraybosna’ya bakan Prokletija-Divjak Dağı ve Prokletija-Mala Cerkovija Dağı kiliseleri; Zenica’daki Jablanica Kanyonu; Trnovo; Ilidza’daki Grdavica Mağarası; Trebinje’deki Neretva Nehri; Tuzla; Bihaç; Konjik; Jajce; Zenica’daki Kozjuak Gölleri; Konjic’teki Konjski Gradić Gölleri; Kozjak Gölü ve Konjic’teki Konjski Gradić Gölleri’ndeki kaynakları; Saraybosna yakınlarında kaynağı olan Ljubovija Dağı; Visoko’daki Lukavac Mağarası; Miljacka Vodenica’daki Miljacka Nehri; Gruda Gölleri yakınlarındaki Omarska Gorge’daki Omarska Nehri; Saraybosna yakınlarındaki Oslikavci Kaplıcaları; Travnik yakınlarındaki Plavske Vodenice Kaynakları’nda Plavske Stene; Saraybosna yakınlarındaki Pozega Vadisi’ndeki Pozega Kanyonu; Prizren yakınlarındaki mağarası ile Prizren Dağı; Modrici köyü yakınlarındaki Rabac Pınarı’nda kaynaklarıyla Rabac; Yayları ile Radinac, Konjic yakınlarındaki Radinac Kaplıcalarında; Saraybosna yakınlarındaki Raping Kanyonu, pınarları Raping Springs’te; Travnik yakınlarındaki Ravske Vodenice Kaynakları’nda Ravske Stene; Novi Grad Resnik köyü yakınlarında kaynağı olan Resnik Kanyonu; Saraybosna yakınlarındaki Lukavac köyü yakınlarındaki Rogatica Pınarı’nda kaynağı olan Rogatica Kanyonu; Baharı ile Sunjas Naismat Kanyonu Bihaç yakınlarında Sunjas Naismat Pınarı; Taşekovaç

#bosnaherseküniversitesinerede

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!