Bosna Hersek Üniversitesi Nerede?

Bosna Hersek Üniversitesi Nerede?

2003 senesinde kurulan ve kurulduğu yıldan itibaren hızlı bir büyüme gerçekleştirmiş olan Bosna Hersek Üniversitesi Avrupa çapında büyümeye devam eden bir üniversitedir.

Oldukça fazla Türk öğrenciyi de alan ve seneler geçtikçe Türk öğrenci sayısını arttıran üniversite zamanla daha çok tecih edilir olmuş, bunu hem başarısına hem de kalitesine borçlu olduğunu söylemektedir.

Biz de Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak öğrencileri üniversite hakkında aydınlatmakta ve Bosna Hersek Üniversitesi nerede, eğitim olanakları nasıl, kredi sistemi nasıl, orada yaşam giderleri nasıl, okulun yurdu var mı, maliyeti ne kadar, bölümler neler, lisansa geçiş yapabilir miyim gibi sorulara yanıt vermekteyiz.

Öncelikle üniversitenin konum olarak Bosna Hersek’in başkenti olan Sarajevo’da bulunduğunu belirtelim. Bu gelişmiş kent içerisinde bir çok okulu ve öğrenciyi barındırdığından asla zorlanmayacağınız bir şehir olacaktır.

Bunun haricinde üniversitenin eğitim dili Türkçe’dir. Bu sayede hem kendi dilinizde eğitim aldığınız için dersleri öğrenme anlamında bir zorluk çekmeyecek hem de yabancı kültürleri tanıyarak farklı dilleri konuşabileceksiniz. Bu imkan için bile Bosna Hersek Üniversitesi son derece tercih edilebilir bir üniversite.

Bosna Hersek Üniversitesi nerede sorusunun dışında üniversite hakkında başka bilgiler vermek gerekirse Saraybosna Araştırma ve Geliştirme Vakfı tarafından kurulduğunu belirtebiliriz. Bu da üniversitenin araştırmaya öncelik vermesine neden olurken aynı zamanda geleceğin aşatırma ve geliştirme merkezi olmak istediğini de doğrular.

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak biz sizin Bosna Hersek Üniversitesi maceranızda daima yanında olurken sizin geleceğinizi de iyi planlamanıza yardımcı oluyoruz.

Bosna Hersek Üniversitesi ülkemizden bir çok öğrenci aldığı için işlemler hakkında deneyim sahibi danışmanlarımız size işleyişi ayrıntılı şekilde anlatacaktır. Ayrıca okulun çevresinde bir çok yurt imkanı olduğunu ve tercih yaparken ÖSS puanınız ile de okula başvurabileceğinizi bilmelisiniz. Bosna Hersek Üniversitesi nerede , ne zaman kuruldu, eğitimi nasıl gibi sorulara deneyimli danışmanlarımız rahatlıkla cevap verecektir.

Ama şunu belirtmek gerekir ki okuldaki tüm eğitmenler oldukça başarılıdır ve isim yapmış profesörlere de sahiptir, bu nedenle tercih edilen bir üniversitedir.