Bosna Hersek Üniversiteleri Bölümleri

Bosna Hersek Üniversiteleri Bölümleri

Bosna Hersek son yıllarda eğitim konusunda tercih edilen bir ülkedir. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak bu konuda ayrıntılı hizmet sunmaktayız. Genelde bu tür konular söz konusu olduğu zaman, danışmanlık hizmeti almak daha mantıklı olur. Konusunda uzman olan eğitim danışmanlarımız size her konuda bilgi verecektir. Bosna Hersek üniversiteleri bölümleri oldukça zengindir. Bu konuda seçenekler elbette seçtiğiniz üniversiteye göre de değişmektedir. Biz seçtiğiniz üniversiteye göre seçeneklerinizi size sıralıyoruz. Zaten kendinize uygun bir bölüm mutlaka bulacaksınız. Danışmanlarımız da bu konuda gerek ücretler, gerekse konaklama gibi detaylar konusunda yönlendirecektir.

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak denklik gibi önemli ayrıntılar konusunda da sizi yönlendiriyoruz. Bosna Hersek’te ister sıfırdan bir üniversiteye başvurabilirsiniz, isterseniz de lisans tamamlama yapabilirsiniz. Ayrıca lisans üstü bölümler de bulunmaktadır. Bosna Hersek üniversiteleri bölümleri arasında en çok tercih edilen fakülte seçeneklerini görebilirsiniz. İletişim fakülteleri, mühendislik fakülteleri tıp fakültesi, ecazacılık, hukuk fakültesi, psikoloji, pedagoji, ekonomi fakültesi, trafik fakültesi, ekoloji fakültesi, politeknik fakültesi gibi fakülteler ve bölümler vardır. bu bölümler arasından seçim yapabilirsiniz. İsterseniz sıfırdan bir üniversiteye başlayabilir, isterseniz lisans tamamlama seçeneklerini de değerlendirebilirsiniz. Bu konuda seçenekler fazladır. Önemli olan sizin nasıl bir üniversite ve bölüm istediğinize karar vermenizdir. Danışmanlarımız sizi bölümler ve üniversiteler konusunda bilgilendirecektir.

Bosna Hersek üniversiteleri bölümleri genel olarak üç yıllık programlardır. Sisteme göre 3+2 ya da 4+2 uygulamaları vardır. ayrıca dil seçenekleri de mevcuttur. Yani İngilizce, Türkçe ve Boşnakça eğitim alma şansınız vardır. duruma göre bunları değerlendirmek ve bu konuda karar vermek size kalmıştır. Elbette burada aynı zamanda önemli olan ücretlerdir. Seçtiğiniz üniversite ve bölüme göre ücretler değişse de, genel olarak 1000 euro ile 4000 euro arasından değişen bir ücretleme sistemi vardır. bu ücretler Avrupa ülkelerine göre oldukça uygundur. Bu da Bosna Hersek üniversitelerinin tercih edilmesine neden olan en önemli kıstaslar arasında yer alır. Danışmanlarımız sizi istediğiniz bölümler konusunda yönlendirecektir. Türkiye’de olduğu gibi sınav uygulamasına tabi kalmadan istediğiniz bölümleri ve üniversiteleri seçebilirsiniz.

Üniversitenin Konumu