Bosna Hersek'te Yaşam Giderleri

Bosna Hersek’te Yaşam Giderleri

Bosna üniversite okuma hayalini Avrupa standartlarında gerçekleştirmek isteyenler için kaçırılmaz bir fırsat niteliği taşımaktadır. Yurt dışı imkanlarını ayağınıza kadar getiren bir ülke olan Bosna sizlere farklı lisans bölümleri ile hizmet vermektedir. Aylık ihtiyaçlarınız için fazla abartılı bir bütçe ayırmanıza gerek kalamayacak olan Bosna Üniversiteleri ayrıcalığını tatmak için yapacağınız tek şey vardır. O da Euro Star yurt dışı eğitim danışma birim ziyaretlerini kısa zamanda gerçekleştirip lisans bölümleri, harçları, yaşam koşulları, yiyecek giderleri, beslenme, ulaşım ve barınma gibi ihtiyaçlar için ne kadarlık gider harcaması yapacağınız ile ilgili bilgi edinmektir. Bosna’da tercih yapacağınız lisans bölümlerine göre harç ödemeleri ile ilgili bilgilendirmeyi de yine Euro Star eşliğinde yardım aldığınız danışman eleman aracılığı ile edinebilirsiniz.

Bosna Hersek’te yaşam giderleri: Bosna Hersek sizin için ekonomik gider olarak bir öğrenci için en uygun fiyat seçeneklerini sunmaktadır. Barınma için ev mi tutmak istersiniz? Yoksa biraz daha uygun yurtları mı tercih edersiniz? Yurtlar için 200- 300 TL ayırmanız gerekirken iki kişi eve çıkarsanız 450 TL civarı bir kalma bedeli vereceğinizi unutmamalısınız. 1000- 3000 Euro arası değişkenlik gösteren bölüm harçları bulunmaktadır. Yine yüksek lisans ya da doktora yapma durumuna göre bu miktar biraz daha artış gösterebilmektedir.

Bosna Hersek’te yaşam giderleri: Temel ihtiyaçlarınız için ise 400- 700 TL arası bir miktar ayırmanız yeterli olacaktır. Orta halli bir işletmede yemek yemek isterseniz 35 TL ihtiyacınızı görecektir. Ama tercihinizi hazır fast food tarzından yana kullanmak isterseniz 10 TL gibi cüzi bir fiyat ile doyabilirsiniz. Kahve ya da sıcak içecek gibi tercihlerinizde 2-3 TL arasında değişkenlik arz etmektedir. Market ya da manav alışverişlerinde bazı sebze ve meyve fiyatları yüksek olsa da genel anlamda uygun fiyatlarla alabilmenize imkan tanınmaktadır.

Bosna Hersek’te ulaşım giderleri: Ulaşım için en uygun tercih toplu taşıma araçlarıdır. Aylık kart yüklemeleri daha uyguna gelecektir sizler için. Taksi tercih edecek olanlar için farklı ülkelere oranla uygunluk göze çarpmaktadır. Sosyal faaliyetler için spor merkezine gitme, sinemaya gitme ya da tenis kortunda saatlik zaman geçirme gibi aktivitelerde cep yakmayacaktır. Tabii bu tarz aktiviteler biraz da kişinin sosyal durumuna ve ekonomik bütçesine bağlı tercih edilmektedir. Siz de yaşam kalitesi bakımından öğrencilerde yüz güldüren Bosna Üniversitelerinde okumak istemez misiniz? Mezun olduğunuz zaman Türkiye ve Avrupa’da tanınan bir diploma ile bu ülkeden ayrılabilme fırsatı yine sizin elinizdedir.

Üniversitenin Konumu