Bosna Hersek Üniversiteleri Hazırlık Enstitüsü Ve Dil Merkezi

Lisansınızı Bosna Hersek’de tamamlayın!

Lisans tamamlama olanakları ile lisansınızı Bosna Hersek'te tamamlayın. Ekonomik eğitim giderleri ile Avrupa Ülkesi'nde ve AB üniversitelerinde eğitim..

Lisansınızı Bosna Hersek’de tamamlayın!

Üniversite eğitimi ülkemizin sistemleştirilememiş en büyük sorunlarından biridir. Her yıl değişen sınav yöntemleri ile birçok öğrencimizin çabaları boşa gitmekte, kazanabildikleri 2 yıllık üniversiteler ise isteklerine karşılık vermemektedir. Bu problemler ile boğuşmak istemeyen bazı öğrencilerimiz ise farklı meslek gruplarını veya serbest işleri tercihleri arasına koyar. Bu eğitimlerin ilk yıllarında görecekleri intibak döneminde öğrencilerimizi bekleyen 3 yıllık eğitim ise onların seçmiş oldukları 2 yıllık üniversitelerden pişmanlık duymalarına ve kendilerini yetersiz görmelerine neden olmaktadır. Tüm bunlara rağmen çoğu öğrenci istediği üniversitelerde eğitim görememektedir.
Öğrencilerimizi bu zahmetli durumdan kurtarabilen Point onlara yurt dışında lisans tamamlama olanağı sunuyor. Yurt dışında ki çeşitli üniversitelere yerleştirilen öğrencilerimiz alternatif eğitim seçeneklerinden dilediklerini isteyerek eğitimlerini en faydalı şekilde tamamlıyorlar. Almanya’da 3 yıl, Avusturya’da 3 yıl, Makedonya’da 2 yıl, Bosna-Hersek’de 2 yıl, Bulgaristan’da 2 veya 3 yıl, Ukrayna’da 2 veya 3 yıl, Rusya’da 2, İngiltere’de 1,5 yıl lisans eğitimini yurt dışında tamamlamak isteyen gençlerimize sunduğumuz seçeneklerden bazıları. Yurt dışında eğitim veren üniversitelerimizi seçen gençlerimiz bulundukları yerde stajlarını yaparken bir yandan da yaşadıkları ülkelerin dillerini öğrenme fırsatı buluyorlar. Çeşitli dillerde verilen staj çalışmalarında bulundukları ülkenin dilini seçmeleri ise eğitim başarılarını artırarak oldukça fayda sağlayacaktır. Bulundukları ülkenin resmi dili İngilizce olmasa dahi İngilizce dilinde program seçebilecekler, o ülkenin dilini öğrenerek de yaşam konusundaki zorlukları halledecekler. Öğrencilerimiz eğer eğitimlerini yerel dile seçerlerse ek seçmeli ders olarak İngilizceyi alabilecekler. İngilizce dilinin konuşulduğu ülkelerde eğitim dili de İngilizce olacağından gençlerimiz yaşamlarında da İngilizceyi aktif olarak kullanabilecekler, farklı dil öğrenmek zorunda kalmayacaklardır.
Lisans tamamlama işleminin ön kaydını yaptırdıkları takdirde, ülkelere göre 6 aylık ve 1 yıllık hazırlık eğitimi alacaklar, daha sonra ise ortak dersleri saydırarak 3. ve 4. Sınıfları okuyup lisans eğitimlerini tamamlayacaklar..
Avrupada lisans tamamlama pek çok öğrenci için eğitim hayallerinin en üst noktasıdır. İşte bu yolculuğun anahtarını sizlere Point sunuyor.Makedonyada lisans tamamlama, Bosnahersekte lisans tamamla, Bulgaristanda lisans tamamlama, Saraybosnada lisans tamamlama, Ukraynada lisans tamamla artık hayal değil size bu gerçeği biz sunuyoruz…

Çift anadal programları ile çift diploma ve üstü AB diploması alabilirsiniz!
Yurtdışında okumanın avantajını elde eden meslek ve teknik lise mezunlarının işgücü ve nitelikleri yükseliyor, kendi alanlarında son gelişmeleri takip edebiliyor ve kalitelerini arttırıyorlar.
Ülkemize benzer olarak başlayan akademik yıl, hazırlık eğitimleri için farklıdır. İlk yıl verilecek olan hazırlık eğitimi için yurtdışına çıkma üniversiteye başlama zamanlarına ve öğrenci oturma iznine göre değişir. Yurtdışında akademik eğitimin kontenjanları kısıtlı olduğundan başvurunuzu mümkün olan en erken tarihe almanız istediğiniz üniversiteye ve bölüme girmenizde büyük kolaylık sağlayacaktır. Point Yurtdışı Eğitim Merkezine üniversite başvurularınızı yıl boyunca yapabilirsiniz. Point gençlere programlara göre ülke seçenekleri sunmaktadır. Mutlaka size uygun bir üniversitemiz bulunmaktadır.
Point merkez ofislerinden randevu alarak daha detaylı bilgiye kolayca ulaşabilirsiniz.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!