mostar üniversitesi

Mostar Üniversitesi

Ülkenin tarihi ve turistik kentinde bulunan Mostar Üniversitesi, eğitim almak için de son derece avantajlı bir üniversite.

Mostar Üniversitesi

Mostar Üniversitesi 1977 yılın kurulmuş ve sonrasında modern bir eğitim anlayışı benimseyerek, akademik kadro kalitesini arttırarak ve gelişme süreci için finansman yaratarak kurumsallaşma yolunda sağlam adımlarla ilerlemiştir.

Eğitim ve araştırma alanı 5500 mt² olan Mostar üniversitesi, çeşitli derslikten ve laboratuardan oluşmaktadır. Mostar Şehri içerisindeki üniversitenin zaman içerisinde gelişim sürecine uygun halde yapılandırılmış binaları, kütüphanesi, mobilyalı yurtları, restorandı ve modern standartlara sahip bir yemekhanesi bulunmaktadır.

1993 Kasım ayından başlayarak Mostarda eğitim kalitesini geliştirmeye yönelik yeni bir sürece giren diğer Mostar Üniversiteleri gibi eğitim personelinin sayısını 250’ye çıkartan Mostar Üniversitesi, Mostarda eğitim veren diğer Mostar üniversiteleri ile birlikte yaklaşık 12 bin öğrenciye eğitim olanağı sunmaktadır. Mostarda eğitim sürecinde yaşanan değişim rüzgarları ile üniversitede kolej eğitimi de verilmeye başlanmıştır. Diğer Bosnahersek üniversiteleri ile ortaklaşa düzenlenen organizasyonlarla, maddi durumu iyi olmayanlara burs, barınma ve sağlık hizmetleri konusunda destek verilmektedir. Mostar eğitim sürecinin başında olan öğrenciler için öğrenci merkezi tarafından; çevre gezileri, kültürel etkinlikler, seminerler ve Proje Tempus, Wus Avurturya Proje, EUA gibi okul içi etkinler düzenlenmektedir.

Mostarda üniversite eğitimi almak isteyen öğrencilere kaliteli eğitim hizmeti sunmak için İspanya Madrid, Granada, NoviSad, Kragujevac(SCG), Norveç Fen Bilimleri, Mısır İskenderiye, Jyvaskyla, Ljubljana üniversiteleriyle de karşılıklı etkileşime dayalı bir işbirliği sürecine girilmiştir.
Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi farklıyla sizlere sunulan Mostar üniversiteleri içindeki saygın konumuyla öne çıkan Mostar Üniversitesi’nde; Bilgi Teknolojileri ve Kültür Fakültesi, Öğretim Mühendisliği Öğretmenliği, Makine Mühendisliği Bölümü, Bilgisayar Mühendisliği bölümleri bulunmaktadır. Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi öğrencilere danışmanlık, yerleştirilme, başvuru ve dil eğitimi konusunda profesyonel çözümler ile yardımcı oluyor. Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi sizlere, Mostardaki üniversiteler arasında modern eğitimi ile kalitesini kanıtlamış Džemal Bijedić Üniversitesi’nin öğrencisi olarak uluslararası seviyede bir eğitim ile yükseköğreniminizi tamamlama ve Avrupa’nın göbeğinde okuma imkanı sunmaktadır.

Mostarda üniversite içerisinde 55000 mt² alana sahip olan laboratuarlarda eğitim veren Dzemal Bijedic Üniversitesi Koleji yaptığı yatırımlarıyla öğrencilere, iç tasarım ve kütüphane gibi tesislerin kullanımı standart olarak veren modern bir eğitim anlayışına sahiptir. Koleje olan yoğun talebi karşılamak için entegrasyon, tanıtım, prosedür ve organizasyon açısından birçok yenlikçi çalışma yapılmıştır. Buna ilaveten, uluslararası bilgi kaynağı sağlanması için internet ağ paylaşımı da yapılmaktadır.

mostar üniversitesi

Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi kalitesiyle sizlere sunulan danışmanlık ve aracılık hizmetiyle Mostar eğitim olanaklarından yararlanabilir ve aldığınız Avrupa standartlarındaki yükseköğretim ile başarılı olabilirsiniz. Kariyer basamaklarının koşar adım çıkılmasını sağlayan Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi güvencesi ile Mostardaki üniversiteler, sentez Avrupa kültürü ortamında öğrenim görmenizi sağlayacaktır.

Mostar Üniversitesi Sık Sorulan Sorular

1977 yılında Mostar Üniversitesi 11 şubat itibari ile modern olarak geliştirilen ve aktif güncel içerikler ile eğitim veren bir kurum haline gelmiştir.

Mostar üniversitesine kayıt olmak için öncelikle Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. Kayıt için gerekli ve ihtiyacınız olan her şeyi kayıt esnasında temin edebilirsiniz.

 

2023-2024 Güncel Üniversite Lisans Ücretleri

ÜNİVERSİTE BÖLÜM EĞİTİM DİLİ HAZIRLIK LİSANS
MOSTAR ÜNİVERSİTESİ HUKUK BOŞNAKÇA 2.500 € 1.500 €
MOSTAR ÜNİVERSİTESİ İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİ BOŞNAKÇA 2.500 € 1.500 €
MOSTAR ÜNİVERSİTESİ ÜRÜN MÜHENDİSLİĞİ BOŞNAKÇA 2.500 € 1.500 €
MOSTAR ÜNİVERSİTESİ BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ BOŞNAKÇA 2.500 € 1.500 €
MOSTAR ÜNİVERSİTESİ MAKİNE MÜHENDİSLİĞİ BOŞNAKÇA 2.500 € 1.500 €
MOSTAR ÜNİVERSİTESİ TRAFİK BOŞNAKÇA 2.500 € 1.500 €
MOSTAR ÜNİVERSİTESİ ENERJİ BOŞNAKÇA 2.500 € 1.500 €
MOSTAR ÜNİVERSİTESİ İŞ GÜVENLİĞİ BOŞNAKÇA 2.500 € 1.500 €
MOSTAR ÜNİVERSİTESİ MEKANİK AĞAÇ İŞLEME BOŞNAKÇA 2.500 € 1.500 €
MOSTAR ÜNİVERSİTESİ İLETİŞİM BİLGİLERİ BOŞNAKÇA 2.500 € 1.500 €
MOSTAR ÜNİVERSİTESİ HALKLA İLİŞKİLER BOŞNAKÇA 2.500 € 1.500 €
MOSTAR ÜNİVERSİTESİ GAZETECİLİK BOŞNAKÇA 2.500 € 1.500 €
MOSTAR ÜNİVERSİTESİ İŞ İLETİŞİMİ BOŞNAKÇA 2.500 € 1.500 €
MOSTAR ÜNİVERSİTESİ BİLGİ TEKNOLOJİSİ BOŞNAKÇA 2.500 € 1.500 €
MOSTAR ÜNİVERSİTESİ İŞLETME BOŞNAKÇA 2.500 € 1.500 €
MOSTAR ÜNİVERSİTESİ KAMU YÖNETİMİ BOŞNAKÇA 2.500 € 1.500 €
MOSTAR ÜNİVERSİTESİ TİCARİ İŞLETME YÖNETİMİ BOŞNAKÇA 2.500 € 1.500 €
MOSTAR ÜNİVERSİTESİ TASARIM BOŞNAKÇA 2.500 € 1.500 €
MOSTAR ÜNİVERSİTESİ İSLAM DİN ÖĞRETİMİ BOŞNAKÇA 2.500 € 1.500 €
MOSTAR ÜNİVERSİTESİ OKUL ÖNCESİ EĞİTİM BOŞNAKÇA 2.500 € 1.500 €
MOSTAR ÜNİVERSİTESİ SINIF ÖĞRETMENLİĞİ BOŞNAKÇA 2.500 € 1.500 €
MOSTAR ÜNİVERSİTESİ PSİKOLOJİ BOŞNAKÇA 2.500 € 1.500 €
MOSTAR ÜNİVERSİTESİ SPOR SAĞLIK BOŞNAKÇA 2.500 € 1.500 €
MOSTAR ÜNİVERSİTESİ MÜZİK ÖĞRETMENLİĞİ BOŞNAKÇA 2.500 € 1.500 €

 

#mostarüniversitesi #mostardaeğitim #mostardaüniversiteğitimi #mostardaeğitimmodeli #eurostarmostar #mostarveeurostareğitim

Tercih Sebepleri

Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!